Ale kino+
alekino+
Film. Top of the Lake odc. 4

Top of the Lake odc. 4

Top of The Lake, ep. 4
serial kryminalny, Australia/Nowa Zelandia/Wlk. Brytania. 2013, 50 min.
reżyseria: Jane Campion
obsada: David Wenham, Elisabeth Moss, Peter Mullan, Thomas M. Wright
Premiera w Ale kino+: 27.11.2013 r.
3.50
343
7 głosy | 73 miejsce w rankingu
Top of the Lake odc. 4

Czwarty odcinek "Top of the Lake", nowozelandzkiego serialu, który zdobył aż 8 nominacji do Emmy i porównywany jest z "Miasteczkiem Twin Peaks". W rolach głównych występują: Holly Hunter, Peter Mullan i gwiazda serialu "Mad Man" Elisabeth Moss. Za kamerą stanęła Jane Campion.

Robin (Elisabeth Moss) przyjmuje zaproszenie Ala na obiad. W trakcie wieczoru dowiaduje się, że wszyscy w policji wiedzą o jej traumatycznym przeżyciu w Laketop, kiedy była nastolatką. Następnego wieczoru Robin rozmawia w pubie z jednym ze swoich dawnych oprawców, jednak on jej nie rozpoznaje. W międzyczasie Matt znęca się nad Anitą, a następnie jedzie do "Paradise" i grozi biwakującym nad jeziorem kobietom. Następuje tez przełom w śledztwie - Wolfgang zostaje oczyszczony z podejrzenia porwania Tui. Tymczasem dziewczyna nadal się nie odnalazła...

"Top of the Lake" wzbudził sensację na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie był pokazywany. W tegorocznym konkursie Emmy zdobył nagrodę za zdjęcia i był nominowany w 7 innych kategoriach, w tym dla odtwórczyni głównej roli - Elizabeth Moss. W "Top of the Lake" aktorka stworzyła niezwykle sugestywną postać detektyw Robin Griffin, a według wielu krytyków pokazała nowe oblicze, zupełnie inne niż w roli Peggy z serialu "Mad Men", który przyniósł jej sławę. Świetną kreację stworzyła również Holly Hunter, wcielając się w GJ - duchową przewodniczkę enklawy dla kobiet "Paradise". Za sukcesem serialu stoi także JANE CAMPION, zdobywczyni Oscara® za "Fortepian", która jest autorką scenariusza i reżyserką produkcji.

ODCINKI

Top of the Lake odc. 1
Top of the Lake odc. 2
Top of the Lake odc. 3
Top of the Lake odc. 5
Top of the Lake odc. 6
Top of the Lake odc. 7
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...