Ale kino+
alekino+
Film. Top of the Lake odc. 7

Top of the Lake odc. 7

Top of The Lake, ep. 7
serial kryminalny, Australia/Nowa Zelandia/Wlk. Brytania. 2013, 50 min.
reżyseria: Jane Campion
obsada: David Wenham, Elisabeth Moss, Peter Mullan, Thomas M. Wright
Premiera w Ale kino+: 18.12.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 102 miejsce w rankingu
Top of the Lake odc. 7

Siódmy i ostatni odcinek "Top of the Lake", nowozelandzkiego serialu, który zdobył aż 8 nominacji do Emmy i porównywany jest z "Miasteczkiem Twin Peaks". W rolach głównych występują: Holly Hunter, Peter Mullan i gwiazda serialu "Mad Man" Elisabeth Moss. Za kamerą stanęła Jane Campion.

Robin (Elisabeth Moss) wzywa na posterunek Matta, który podaje jej informacje, rzucające nowe światło na śledztwo. Detektyw składa wizytę grupie "Paradise" i konsultuje się z GJ (Holly Hunter), gdy tymczasem Al odsuwa ją od sprawy. Matt podwaja swoje wysiłki, aby znaleźć córkę, konfrontuje się też z jej znajomymi, którzy mogą coś wiedzieć. Wkrótce ludzie Matta znajdują kryjówkę Jamie'ego i Tui. Kilka dni później śmigłowiec przeszukuje las nad jeziorem, GJ opuszcza grupę "Paradise", pojawiają się wyniki badań DNA, a Robin podąża za przeczuciem. Czy uda jej się rozwiązać sprawę?

"Top of the Lake" wzbudził sensację na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie był pokazywany. W tegorocznym konkursie Emmy zdobył nagrodę za zdjęcia i był nominowany w 7 innych kategoriach, w tym dla odtwórczyni głównej roli - Elizabeth Moss. W "Top of the Lake" aktorka stworzyła niezwykle sugestywną postać detektyw Robin Griffin, a według wielu krytyków pokazała nowe oblicze, zupełnie inne niż w roli Peggy z serialu "Mad Men", który przyniósł jej sławę. Świetną kreację stworzyła również Holly Hunter, wcielając się w GJ - duchową przewodniczkę enklawy dla kobiet "Paradise". Za sukcesem serialu stoi także JANE CAMPION, zdobywczyni Oscara® za "Fortepian", która jest autorką scenariusza i reżyserką produkcji.

ODCINKI

Top of the Lake odc. 1
Top of the Lake odc. 2
Top of the Lake odc. 3
Top of the Lake odc. 4
Top of the Lake odc. 5
Top of the Lake odc. 6
SERIALE

Ad Vitam

Serial prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.


Trepalium

Francuski serial futurystyczny. Świat znajduje się w ciężkiej sytuacji...


Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw. Ktoś...


Vitello

Mały Vitello wychowywany jest przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym...