Ale kino+
alekino+
Film. Tora! Tora! Tora!

Tora! Tora! Tora!


film wojenny, USA/Japonia, 1970, 95 min.
reżyseria: Kinji Fukasaku, Richard Fleischer, Toshio Masuda
obsada: Jason Robards, Martin Balsam, Sô Yamamura, Sô Yamamura
Premiera w Ale kino+: 30.12.2013 r.
5.00
343
15 głosy | 16 miejsce w rankingu
Tora! Tora! Tora!

Nagrodzony Oscarem® za Najlepsze efekty specjalne głośny dramat wojenny odtwarzający japoński nalot na amerykańską bazę Pearl Harbor podczas II wojny światowej.

Wrzesień 1939 roku. Admirał Yamamoto przejmuje dowództwo nad japońską flotą wojenną. Początkowo przeciwny wojnie ze Stanami Zjednoczonymi, wkrótce decyduje się na atak. Jednak zanim do niego dojdzie, władze USA ignorują zagrożenie ze strony Japonii - przechwytywane komunikaty o planowanym nalocie zostają zlekceważone, a wykrycie łodzi podwodnej w Pearl Harbor nie zostaje nikomu zameldowane. Nadchodzi 7 grudnia 1941 roku - dzień ataku, który przejdzie do historii jako moment rozpoczęcia wojny na Pacyfiku.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...