Ale kino+
Kino Mówi: Wojowniczki
Film. Traffic

Traffic


dramat sensacyjny, USA, Niemcy, 2000, 141 min.
reżyseria: Steven Soderbergh
obsada: Benicio Del Toro, Catherine Zeta-Jones, Michael Douglas, Tomas Milian
Premiera w Ale kino+: 1.01.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 50 miejsce w rankingu
Traffic

Film nagrodzony 4 Oscarami® i ponad 40. nagrodami filmowymi. Na ekranie gwiazdy światowego kina: Michael Douglas ("Upadek") oraz Catherine Zeta-Jones ("Chicago").

Trzy historie opowiadające o walce z narkotykami. Sędzia Sądu Najwyższego w Ohio, Robert Wakefield (Michael Douglas) zostaje wyznaczony do walki z zorganizowanym przemysłem narkotykowym. Jednak jego sytuacja staje się trudna w momencie kiedy odkrywa, że jego nastoletnia córka jest uzależniona od narkotyków. Tymczasem, agenci DEA śledzą Helenę Alayę (Catherine Zeta- Jones), żonę więzionego bossa narkotykowej mafii, starając się sprawdzić, czy nie przejęła kontroli nad ukrywanymi przed nią interesami. Wysoki urzędnik, Javier Rodriguez (Benicio Del Toro), toczy ze sobą wewnętrzną walkę, zmagając się z wyznawanym dotąd systemem wartości.

W roku 2000 "Traffic" był jednym z najbardziej oczekiwanych filmów sezonu. Widzowie i krytycy nie zawiedli się. Reżyser STEVEN SODERBERGH, który do Hollywood wszedł pod koniec lat 80. z filmowego undergroundu, pokazał, że jest dojrzałym amerykańskim mistrzem. "Traffic" wszedł do kin w momencie kolejnej eskalacji "wojny z narkotykami". Soderbergh nie przedstawia jednak tych zmagań w kategoriach walki dobra ze złem. Zamiast tego pokazuje złożone zjawisko, które ma swój polityczny, ekonomiczny, społeczny a także osobisty wymiar. Nic nie jest tu czarno-białe; narkotykowi bossowie mogą być zarazem kochającymi ojcami i mężami, dealerzy kokainy to zwykli ludzie usiłujący utrzymać się na powierzchni, stróżowie prawa niekoniecznie są moralnie nieskazitelni, zaś politycy sami wikłają się w kłopoty z uzależnieniami we własnym domach. Soderbergh prowadzi równolegle cztery wątki; których bohaterowie nie znają się ze sobą nawzajem. Łączy ich jedno: narkotyki. Ich obieg, przemycanie, sprzedawanie, tropienie, zwalczanie i używanie. Każda z postaci filmu odgrywa w świecie narkotyków inną rolę; wszyscy są zaplątani w zjawisko, które niesłychanie głęboko wniknęło w strukturę współczesnego społeczeństwa.

"Traffic", ozdobiony plejadą gwiazd z Michaelem Douglasem, Catherine Zeta- Jones i Benicio del Toro na czele, odniósł ogromny sukces, potwierdzony ponad 40 nagrodami filmowymi, wśród których znalazły się 4 Oscary. Był to wyjątkowo dobry sezon dla Stevena Soderbergha. W tym samym roku, w którym triumf święcił "Traffic", reżyser wprowadził na ekrany inny film, cieszący się nie mniejszym powodzeniem - "Erin Brokovich". W ten sposób Soderbergh na Oscarowej gali konkurował sam ze sobą; za obydwa obrazy został nominowany do nagrody za reżyserię - i obydwa filmy walczyły o tytuł najlepszej produkcji roku.
SERIALE

Las

Las

Mroczny i wciągający serial kryminalny.


Capital

Capital

Doceniona nagrodą Emmy w 2016 roku produkcja "Capital", oparta na powieści Johna Lanchestera.


Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham.


Hassel

Hassel

Ekranizacja powieści Olova Svedelida o detektywie, który nie cofnie się przed niczym w swoim śledztwie.