Ale kino+
alekino+
Film. Transporter 3

Transporter 3


film akcji, Francja/Wlk. Brytania/USA, 2008, 104 min.
reżyseria: Olivier Megaton
obsada: Jason Statham, Natalia Rudakowa, Robert Knepper
Premiera w Ale kino+: 20.09.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 50 miejsce w rankingu
Transporter 3

Trzecia część przygód superagenta Franka Martina, w którego ponownie wcielił się niezawodny Jason Statham. Tym razem bohater musi przewieźć córkę ukraińskiego urzędnika z Marsylii do Odessy. Nie spodziewa się jednak, jak trudne będzie to zadanie.

Frank Martin (Jason Statham) to agent specjalny, który bez zadawania zbędnych pytań podejmie się dostarczenia każdej, nawet najbardziej nietypowej przesyłki. Nowe zadanie okaże się wyjątkowym wyzwaniem - na zlecenie niejakiego Johnsona (Robert Knepper) musi bezpiecznie przetransportować z Marsylii do Odessy córkę ukraińskiego urzędnika Valentinę (Natalia Rudakowa). Frank nie wie, że czeka go wyjątkowo niebezpieczna podróż.

Po wielkim sukcesie kasowym pierwszej części "Transportera" (2002), producent filmu Luc Besson nie kazał widzom zbyt długo czekać na kontynuację przygód Franka Martina. W 2005 roku powstała druga, a w 2008 - trzecia część o przygodach superagenta. W główną postać ponownie wcielił się brytyjski aktor Jason Statham/strong>. To właśnie jemu film zawdzięcza swoje ogromne powodzenie u publiczności: "Jason podkreślił nie tylko niezwykłą sprawność fizyczną Franka, lecz także jego ludzki wymiar. W jego interpretacji Frank to wojownik z przypadku. Nie chce już dłużej wykonywać podejrzanych zleceń, marzy mu się normalne życie. Los lubi jednak płatać figle i nasz bohater znów musi rozwiązać problem najtrudniejszy z możliwych" - mówił o bohaterze reżyser dwóch pierwszych części, Louis Leterrier. Dla samego Stathama rola Franka Martina była długo oczekiwaną trampoliną do hollywoodzkiej kariery. Zanim stał się aktorem, pasjonował się sportem. Był członkiem Brytyjskiej Drużyny Olimpijskiej, wystąpił na igrzyskach w Seulu, a podczas Olimpiady w Barcelonie w 1992 zajął dwunaste miejsce w nurkowaniu. Od dawna trenuje boks i kick-boxing, ale jego żywiołem jest pływanie. Przygodę z showbiznesem rozpoczynał od reklam (m.in. Kit Kata), a do świata kina dostał się dzięki Guyowi Ritchiemu, który zaangażował go do swoich "Porachunków" (1998), "Przekrętu" (2000), a później powierzył mu główną rolę w "Revolverze". To jednak właśnie "Transporter" sprawił, że twarz Stathama stała się rozpoznawalna: "Gdziekolwiek bym się nie pojawił, wszyscy powtarzali mi, jak bardzo podobał im się "Transporter" i grany przeze mnie Frank Martin" - zwierzał się dziennikarzom. Na planie trzech części Statham miał wiele okazji, aby popisać się swoją sprawnością fizyczną. Wszystkie sceny kręcił sam, bez pomocy dublerów i kaskaderów.
SERIALE

Belfer 2

Drugi sezon najgłośniejszego serialu kryminalnego CANAL+, który został doceniony...


Mamo, wróć

Dlaczego Marie zostawiła dzieci i męża? Rozpad rodziny pokazany jako emocjonalny...


Zaufaj mi 2

Kapral Jamie McCain dochodzi do siebie w szpitalu South Lothian po urazie...


Grantchester 4

Wiara, miłość i morderstwo. W czwartym sezonie serialu Sidney Chambers ma znów...