Ale kino+
alekino+
Film. TRUDNA MIŁOŚĆ

TRUDNA MIŁOŚĆ

Love Field
dramat obyczajowy, USA, 1992, 101 min.
reżyseria: Jonathan Kaplan
obsada: Brian Kerwin, Dennis Haysbert, Michelle Pfeiffer, Stephanie McFadden
Premiera w Ale kino+: 21.09.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 553 miejsce w rankingu

Stany Zjednoczone, początek lat 60-tych XX wieku. Lurene Hallet (Michelle Pfeiffer), sfrustrowana codzienną banalną egzystencją atrakcyjna blondynka, wyrusza - wbrew woli despotycznego męża (Brian Kerwin) - do Waszyngtonu.

Chce uczestniczyć w pogrzebie zastrzelonego prezydenta Johna F. Kennedy'ego, który był dla niej autorytetem i nadzieją na lepsze życie. W trakcie podróży poznaje czarnoskórego Johnsona (Dennis Haysbert) i jego pięcioletnią córkę. Niebawem wychodzi na jaw, iż uprowadził on Jonell (Stephanie McFadden) z domu dziecka, a prowadzone przez policję śledztwo nie wróży mu nic dobrego. Lurene opowiada się jednak po jego stronie.

Srebrny Niedźwiedź dla Michelle Pfeiffer na MFF w Berlinie; nominacja do Złotego Globu i Oscara dla najlepszej aktorki.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...