Ale kino+
alekino+
Film. TRUDNE POWROTY

TRUDNE POWROTY

Disappearing Acts
dramat obyczajowy, USA, 2000, 110 min.
reżyseria: Gina Prince-Bythewood
obsada: Lisa Arrindell Anderson, Regina Hall, Sanaa Lathan, Wesley Snipes
Premiera w Ale kino+: 27.08.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 367 miejsce w rankingu

Historia miłosna pary czarnoskórych Nowojorczyków nakręcona według bestsellerowej powieści Terry McMillan, jednej z najgłośniejszych afroamerykańskich pisarek feministycznych.

Zora Banks (Sanaa Lathan) jest trzydziestoletnią nauczycielką muzyki, ma jednak znacznie większe ambicje niż praca w szkole. Zora marzy o karierze piosenkarki. Aby zaoszczędzić pieniądze na zarejestrowanie swoich pierwszych studyjnych nagrań demo, bohaterka przeprowadza się z Manhattanu na Brooklyn, gdzie czynsze są znacznie niższe. Budynek, w którym znajduje się jej nowe mieszkanie jest akurat w remoncie. Jednym z robotników, którzy pracują przy renowacji kamienicy jest Franklin Swift (Wesley Snipes). Przystojny budowlaniec z trudem wiąże koniec z końcem; nie ma stałej pracy, boryka się z niedokończonym rozwodem, musi płacić alimenty. Pomiędzy Zorą i Franklinem rodzi się miłość. Para bohaterów próbuje ułożyć sobie razem życie przezwyciężając dzielące ich różnice społeczne.

Do Terry McMillan przylgnęła opinia bezlitosnego krytyka mentalności i zachowań czarnoskórych mężczyzn. Autorka nie kryje feministycznych poglądów i z ich perspektywy opisuje życie codzienne Afroamerykanów. Kobiecy punkt widzenia dominuje także w telewizyjnej adaptacji wczesnej, bestsellerowej powieści McMillan "Trudne powroty" w reżyserii obiecującej młodej autorki GINY PRINCE-BYTHEWOOD. Film wyprodukował jeden z najbardziej popularnych współczesnych aktorów afroamerykańskich, Wesley Snipes. Gwiazdor zagrał również w "Trudnych powrotach" główną rolę. Doskonale wyszkolony we wschodnich sztukach walki aktor kojarzony jest dziś przede wszystkim z efektownymi filmami sensacyjnymi. W "Trudnych powrotach", realistycznym, chwilami gorzkim obrazie obyczajowym, Snipes, który zaczynał karierę od występów w społecznych dramatach Spike'a Lee, przypomina, że jego aktorskie możliwości wykraczają daleko poza popisy kung-fu oraz role w rodzaju tej, którą kreował w kolejnych częściach "Blade'a".
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...