Ale kino+
alekino+
Film. Trupia farma odc. 1

Trupia farma odc. 1

Body Farm
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 50 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Finlay Robertson, Keith Allen, Mark Bazeley, Tara Fitzgerald, Wunmi Mosaku
Premiera w Ale kino+: 8.08.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 145 miejsce w rankingu
Trupia farma odc. 1

Najnowocześniejsze techniki policyjne i wiedza z obszaru medycyny sądowej łączą siły, by jeszcze skuteczniej tropić ślady zbrodni w brytyjskim serialu "Trupia farma". Po stronie nauki działa charyzmatyczna patolog Eve Lockhart. W tej roli Tara Fitzgerald.

Kiedy stary znajomy, inspektor Craig Hale (Keith Allen) proponuje doktor Eve Lockhart (Tara Fitzgerald) współpracę przy rozwiązywaniu śledztw wymagających zaawansowanej wiedzy patologicznej, badaczka wie, że to okazja, by swoje bogate doświadczenie zastosować wreszcie w praktyce. To także szansa na zdobycie środków niezbędnych do funkcjonowania "trupiej farmy", ośrodka badawczego, w którym doktor Lockhart i jej barwni współpracownicy, Rosa (Wunmi Mosaku) i Oggy (Finlay Robertson), obserwują proces rozkładu ludzkiego ciała w celach naukowych. Okazuje się jednak, że praca w laboratorium i ta na miejscu zbrodni to dwie różne sprawy. Zbrodnia, którą popełniono w opuszczonym wieżowcu szokuje brutalnością. Ściany, sufit i podłoga mieszkania pokryte są... szczątkami zwłok. Czy wiedza i pomysłowość drużyny doktor Lockhart pomoże rozwiązać zagadkę brutalnej śmierci?

Reżyserią serialu "Body farm", zajął się Brytyjczyk DIARMUID LAWRENCE, specjalista od doskonałych telewizyjnych produkcji, który ma na koncie ponad 40 tytułów oraz nagrodę BAFTA za mini serial "Anglo Saxon Attitudes". Jedną z głównych ról zagrała w nim Kate Maberly, debiutująca w "Tajemniczym ogrodzie" Agnieszki Holland oraz Tara Fitzgerald, odtwórczyni o roli doktor Eve Lockhart w serialu "Body farm".

Fitzgerald to doświadczona aktorka, pojawiająca się zarówno na dużym i małym ekranie, jak i na deskach scenicznych. W 1995 roku została uhonorowana prestiżową nowojorską nagrodą Drama Desk Awards, za rolę Ofelii w "Hamlecie" Szekspira. W tytułowej roli wystąpił wówczas Ralph Fiennes. Jedną z bardziej znanych kreacji filmowych Tary Fitzgerald jest występ u boku Ewana McGregora, w nominowanym do nagrody BAFTA obrazie Marka Hermana - "Orkiestra". W rolę Craiga Hale'a wcielił się walijski aktor Keith Allen, znany między innymi z ról w filmach Danny'ego Boyle'a "Płytki grób", czy "Trainspotting". Prywatnie Allen to ojciec popularnej wokalistki Lily, oraz aktora Alfiego, który ostatnio wcielił się w postać Theona Greyjoya w popularnym serialu "Gra o tron".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Trupia farma
Trupia farma odc. 2
Trupia farma odc. 3
Trupia farma odc. 4
Trupia farma odc. 5
Trupia farma odc. 6
Trupia farma odc. 7
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...