Ale kino+
alekino+
Film. Trupia farma odc. 2

Trupia farma odc. 2

Body Farm
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 50 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Finlay Robertson, Keith Allen, Mark Bazeley, Tara Fitzgerald, Wunmi Mosaku
Premiera w Ale kino+: 8.08.2012 r.
3.00
343
3 głosy | 195 miejsce w rankingu
Trupia farma odc. 2

Ekipa fachowców dowodzonych przez profesjonalną w każdym calu i dysponującą przenikliwą inteligencją patolog - Eve Lockhart, pomaga policji w rozwikłaniu okrutnego przestępstwa. Główną rolę w świetnym serialu kryminalnym, "Trupia farma" gra Tara Fitzgerald.

Doktor Eve Lockhart (Tara Fitzgerald), jej wspólnik Mick (Mark Bazeley) i dwójka błyskotliwych, choć ekscentrycznych, współpracowników, Rosa (Wunmi Mosaku) i Oggy (Finlay Robertson), kontynuują śledztwo w sprawie ludzkich szczątków, które znaleziono w opuszczonym bloku mieszkalnym. Co spowodowało tak makabryczne okaleczenie ciał, że fragmenty tkanek pokrywają ściany, podłogę i sufit mieszkania? Czy ze zbrodnią może mieć coś wspólnego próba samobójcza młodziutkiej Jojo (Katherine James)?

Niewiele jest rzeczy bardziej frapujących niż odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, a także wieczna, paląca niepewność: czy sprawność techniki i odkrycia nauki, pozwolą odnaleźć zbrodniarza, a jego zbrodnię ukarać. Z tych dwóch źródeł wynika popularność, z jednej strony - seriali medycznych ("Chirurdzy", "Siostra Jackie", "Doktor House"), a drugiej tych, w których na pierwszy plan wychodzą, zazwyczaj cichutko pracujący w szpitalnych kostnicach -patolodzy. Jednym z pionierów tego drugiego gatunku był produkowany w Stanach Zjednoczonych w latach 70. "Quincy". Serial otrzymał 10 nominacji do nagrody Emmy, a odtwarzający rolę tytułową Jack Klugman stworzył postać niepowtarzalną, czym wysoko ustawił poprzeczkę następcom.

Brytyjskie imperium telewizyjne, BBC nie pozostało jednak w tyle i ma na koncie kilka własnych, udanych produkcji ze specjalistami od śmierci w rolach głównych. Za jednego z ważniejszych reprezentantów nurtu uznaje się zrealizowany według pomysłu Nigela McCrery'ego serial "Milczący świadek", który obecny jest na ekranach nieprzerwanie od 1996 roku! W produkcji znajdują się już odcinki na 2013 rok. "Trupia farma", także produkcji BBC, to już jednak serial z zupełnie innej epoki. Stworzony przez Declana Croghana, rozmachem produkcyjnym i możliwościami technicznymi dołącza do grona współczesnych przebojów jak "Dexter", czy "CSI", pozostawiając prekursorów daleko w tyle.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Trupia farma
Trupia farma odc. 1
Trupia farma odc. 3
Trupia farma odc. 4
Trupia farma odc. 5
Trupia farma odc. 6
Trupia farma odc. 7
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...