Ale kino+
alekino+
Film. Trupia farma odc. 3

Trupia farma odc. 3

Body Farm
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 50 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Keith Allen, Michael Byrne, Tara Fitzgerald, Tom Gibbons
Premiera w Ale kino+: 15.08.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 36 miejsce w rankingu
Trupia farma odc. 3

Grupa naukowców pod wodzą doktor Eve Lockhart, wspiera policję w śledztwie w sprawie śmierci młodego chłopaka. W roli charyzmatycznej naukowiec, prowadzącej nietypowy ośrodek badawczy zwany "trupią farmą", brytyjska do szpiku kości Tara Fitzgerald.

Ciało Jasona (Tom Gibbons), młodego chłopaka pracującego jako męska prostytutka, zostaje odnalezione na terenie posesji biznesmena i arystokraty - Harolda Pentona (Michael Byrne). Ponieważ żyjący od dawna na ulicy Jason był zarażony wieloma chorobami, naukowcom trudno jednoznacznie ustalić przyczynę jego śmierci. Jedno jest pewne, niedługo przed śmiercią chłopak odbył stosunek seksualny. Policja dąży do przesłuchania Pentona, ale niespodziewanie natrafia na opór jego współpracowników, którzy nie pozwalają oficerom swobodnie prowadzić śledztwa. Ekipa naukowców, dowodzonych przez doktor Eve Lockhart (Tara Fitzgerald) i jej wspólnika Mike'a (Mark Bazeley), musi wykazać się nie lada sprytem.

W roli biznesmena Harolda Pentona, obsadzono Michaela Byrne'a, weterana małego i wielkiego ekranu. Aktor zagrał dotychczas w ponad 130 filmach i serialach. Debiutował w 1962 roku rolą w telewizyjnej adaptacji "Sonaty widm" według dramatu Augusta Strindberga. Później pojawił się, między innymi, w uhonorowanym trzema nagrodami BAFTA filmie Richarda Attenborough, "O jeden most za daleko", w przygodowym hicie "Indiana Jones i ostatnia krucjata", oraz multioscarowej produkcji Mela Gibbona, "Braveheart - Waleczne serce".

Tara Fitzgerald, która wciela się w rolę przenikliwej i obdarzonej intrygująco niskim głosem Eve Lockhart, nie miała łatwego zadania. W jednym z wywiadów wyznała, że choć nie jest osobą o szczególnie wrażliwym żołądku, na planie zdarzały się jej trudne chwile, a najbardziej wstrząsające wrażenie zrobiła na niej scena usuwania płodu z ciała martwej kobiety. Jeden z farmerów, pracujących w okolicach planu zdjęciowego, w relacji dla "The Telegraph", dodawał, że widok ogromnej ilości zwłok był niesamowity. Ulgę przynosiło uświadomienie sobie, że wszystkie są z silikonu...

Współpracownika doktor Lockhart, inspektora Hale'a - starego policyjnego wygę o dość bezpośrednich manierach, gra walijski aktor, komik i piosenkarz popularny na wyspach brytyjskich - Keith Allen.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Trupia farma
Trupia farma odc. 1
Trupia farma odc. 2
Trupia farma odc. 4
Trupia farma odc. 5
Trupia farma odc. 6
Trupia farma odc. 7
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...