Ale kino+
alekino+
Film. Trupia farma odc. 4

Trupia farma odc. 4

Body Farm
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 50 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Brendan Mackey, Keith Allen, Oscar Kennedy, Tara Fitzgerald
Premiera w Ale kino+: 22.08.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 244 miejsce w rankingu
Trupia farma odc. 4

Nieszczęśliwy wypadek na morzu czy zbrodnia? Dowody ocenić musi doktor Eve Lockhart i jej stary znajomy, a zarazem doświadczony detektyw policyjny - inspektor Craig Hale. W tej roli ojciec Lily Allen, Keith.

Dryfujące po powierzchni morza ciało młodego rybaka, Connora Ryana (Brendan Mackey), odkrywa straż przybrzeżna. Na miejsce wezwani zostają specjaliści. Po wykonaniu sekcji zwłok, doktor Eve Lockhart (Tara Fitzgerald) stwierdza z całą pewnością, że śmierć nie nastąpiła w wyniku utonięcia. Inspektor Craig Hale (Keith Allen) informuje patolożkę, że za zaginionych uznaje się także pozostałych uczestników rejsu trawlerem, siostrę Connora, Patsy Fay (Zara Turner) i geologa morskiego, Toma Wilkesa (David Harewood). Co wydarzyło się na pokładzie?

Serial "Trupia farma" ma tak naprawdę dwie pierwszoplanowe postacie. Pierwszą jest prowadząca ośrodek badawczy i dowodząca grupą geniuszy doktor Eve Lockhart. Drugą jest inspektor Craig Hale. Do naukowego podejścia doktor Lockhart dodaje on swoje długoletnie doświadczenie policyjne i... życiowe. Odtwarzający rolę Hale'a, Keith Allen - rocznik 1953 - przyznaje, że jego bohater "odziedziczył" po nim pewne skłonności oraz przeszłość. W wywiadzie dla "The Observer" powiedział, że rola inspektora początkowo była napisana dla sporo młodszego aktora: "Ale w rozmowie z reżyserem powiedziałem, że na początku lat 80., kiedy bez pracy były trzy miliony ludzi, miał miejsce szczególny nabór do policji. Niektórzy ludzie zostali policjantami, po prostu dlatego, że nie było żadnych innych stanowisk. Wielu z nich było ex-punkami. A ponieważ wiem to z doświadczenia, sprzedałem reżyserowi pomysł, że Hale jest właśnie jednym z nich". A kiedy Keith Allen - ex-punk, współpracownik zespołu New Order, członek zespołu The Atoms, w którym grał jeden z najbardziej wpływowych artystów współczesnych, Damien Hirst - mówi, że zna takich policjantów z doświadczenia, to wie, co mówi. Prywatnie Keith jest ojcem wokalistki Lily Allen i aktora Alfiego Owena-Allena, znanego z roli Theona Greyjoya w nagrodzonym Złotym Globem, serialu "Gra o tron".

W roli zmarłego Connora Ryana wystąpił Brendan Mackey znany ze świetnego, dokumentalnego filmu Kevina Macdonalda, "Czekając na Joe". Mackey rekonstruował w nim losy alpinisty, Joe Simpsona, jednego z uczestników dramatycznej wyprawy w Andach.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Trupia farma
Trupia farma odc. 1
Trupia farma odc. 2
Trupia farma odc. 3
Trupia farma odc. 5
Trupia farma odc. 6
Trupia farma odc. 7
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...