Ale kino+
alekino+
Film. Trupia farma odc. 6

Trupia farma odc. 6

Body Farm
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 50 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Ben Mushumani, Keith Allen, Misimisi Affolderbach-Dlamini, Tara Fitzgerald, Tim McInnerny
Premiera w Ale kino+: 5.09.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 242 miejsce w rankingu
Trupia farma odc. 6

W kolejnym odcinku "Trupiej farmy" okrutna śmierć spotyka prawnika broniącego uchodźców. Czy był to makabryczny wypadek, czy ktoś mści się na przedstawicielu systemu prawnego?

Do zwęglonych szczątków Richarda Warnera (Tim McInnerny) znanego prawnika specjalizującego się prawach człowieka, zostaje wezwana ekipa doktor Eve Lockhart (Tara Fitzgerald). Patolożce wspieranej przez Rosę (Wunmi Mosaku), Mike'a (Mark Bazeley) i konsekwentnie nieopuszczającego bazy, czyli "trupiej farmy" Oggy'ego (Finlay Robertson) trudno stwierdzić, czy pożar był wynikiem podpalenia, czy też nieszczęśliwego wypadku. Postanawiają zrekonstruować pożar w warunkach laboratoryjnych. Tymczasem badania próbek zebranych w miejscu śmierci Warnera wykazują, że przebywał tam były klient prawnika, deportowany z Wielkiej Brytanii Sudańczyk, Joseph Marial (Misimisi Affolderbach-Dlamini).

Realizacja "Trupiej farmy", niezależnego fabularnie spin-offu, nagrodzonego Emmy serialu "Budząc umarłych", była pomysłem Declana Croghana. Tak scenarzysta opowiadał o procesie tworzenia postaci: "Mieliśmy już postać Eve oraz 'trupią farmę', tak więc największym wyzwaniem było stworzenie reszty drużyny. Oggy, Rosa, Mike oraz inspektor Hale pojawili się w moim życiu i przez wiele miesięcy dzielili ze mną mój mały gabinet. A może nawet przez lata? Miałem wrażenie, że są bardzo niezależni, każde z nich przemawiało swoim językiem. Oczywiście, dopóki nie ożywi się postaci na planie, nie wiadomo, jak będą ze sobą współpracowały. Jaka będzie między nimi dynamika". Dynamika okazała się fantastyczna, a każda z postaci; przywódczyni Eve, empatyczna Rosa, outsider Oggy, twardy Mike i obdarzony policyjnym instynktem inspektor Hale, to postacie z krwi i kości.

Jednym z pierwszych ekranowych występów urodzonej w Nigerii Wunmi Mosaku była rola w nominowanym do BAFTA TV filmie Gabriela Range'a, "Niewolnica". To historia młodej Sudanki Malii, porwanej przez handlarzy żywym towarem i sprzedanej bogatej, londyńskiej rodzinie jako niewolnica.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Trupia farma
Trupia farma odc. 1
Trupia farma odc. 2
Trupia farma odc. 3
Trupia farma odc. 4
Trupia farma odc. 5
Trupia farma odc. 7
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...