Ale kino+
alekino+
Film. Trupia farma odc. 7

Trupia farma odc. 7

Body Farm
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 50 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Grace Cohen, Keith Allen, Ryan Pope
Premiera w Ale kino+: 12.09.2012 r.
4.00
343
16 głosy | 66 miejsce w rankingu
Trupia farma odc. 7

W kolejnym odcinku "Trupiej farmy" okrutna śmierć spotyka prawnika broniącego uchodźców. Czy był to makabryczny wypadek, czy ktoś mści się na przedstawicielu systemu prawnego?

Ciało ochroniarza, Raya Quinna (Ryan Pope) leży w kanale naprawczym garażu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został przypadkową ofiarą podczas napadu na serwis samochodowy. Jego właścicielom Mickowi (Jamie Draven) i Martinowi Flannerym bardzo zależy, by jak najszybciej wznowić obsługę klientów, pospieszają więc ekipę śledczych. W warsztacie zostaje Rosa, by zebrać próbki z miejsca zbrodni. Mike (Mark Bazeley) i Eve (Tara Fitzgerald) wracają na "trupią farmę", by przeprowadzić autopsję. Tymczasem inspektor Hale (Keith Allen) jedzie powiadomić matkę Raya, Eileen (Brenda Fricker) o śmierci syna oraz obejrzeć jego przyczepę kempingową.

W odcinku kończącym pierwszą serię "Trupiej farmy" występuje zdobywczyni Oscara - Brenda Fricker. Urodzona w Dublinie, Irlandka z krwi i kości, została aktorką przez przypadek. Od dziecka, zgodnie z rodzinną tradycją, przygotowywała się bowiem do kariery dziennikarskiej. Epizod w nominowanym do nagrody BAFTA filmie "W niewoli uczuć", z Kim Novak w roli głównej, całkowicie przeorganizował życiowe priorytety dziewiętnastoletniej dziewczyny. Dotychczas Fricker zagrała w ponad 80 projektach. Od 1986 do 2010 roku była stałym gościem w brytyjskich domach jako Megan Roach z serialowego evergreenu (dotychczas 26 sezonów) "Na sygnale". Branżowe uznanie przyniósł jej jednak udział w filmie Jima Sheridana "Moja lewa stopa", gdzie zagrała matkę Christy Browna - poety i malarza dotkniętego porażeniem mózgowym. Za poruszającą rolę pani Brown, w 1990 roku Fricker odebrała Oscara. Statuetkę otrzymał także Daniel Day Lewis, urzekający ekranowy Christy Brown. Osobliwy zwyczaj prasy Zjednoczonego Królestwa, by nazywać ją "Brytyjką", aktorka skomentowała w typowy dla siebie sposób: "Kiedy leżysz pijany na lotnisku, jesteś Irlandczykiem, kiedy dostajesz Oscara, jesteś Brytyjczykiem".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Trupia farma
Trupia farma odc. 1
Trupia farma odc. 2
Trupia farma odc. 3
Trupia farma odc. 4
Trupia farma odc. 5
Trupia farma odc. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...