Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Trupia farma

Trupia farma

Body Farm
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, 50 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Keith Allen, Tara Fitzgerald, Wunmi Mosaku
Premiera w Ale kino+: 8.08.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 117 miejsce w rankingu
Trupia farma

Zbrodnia zawsze pozostawia ślad, o czym przekonana jest charyzmatyczna patolog, Eve Lockhart, prowadząca niezwykły ośrodek badawczy zwany "trupią farmą". W doskonałym, brytyjskim serialu "Trupia farma", w roli głównej występuje, znana z nagrodzonego Emmy serialu "Budząc zmarłych", Tara Fitzgerald.

"Trupia farma" (ang. body farm) - to potoczna nazwa oznaczająca ośrodek badawczy, w którym lekarze i antropolodzy sądowi badają proces rozkładu ludzkiego ciała. Wyniki obserwacji zwłok, poddanych działaniu różnych czynników zewnętrznych, wykorzystywane są potem między innymi w archeologii, antropologii oraz w kryminalistyce. Taki właśnie ośrodek prowadzi doktor Eve Lockhart. Punktem zwrotnym w życiu tej wybitnej specjalistki medycyny sądowej była praca przy ekshumacji masowych grobów w Bośni, a doświadczenie to na zawsze zmieniło jej życie i zainteresowania badawcze. Kiedy więc stary znajomy z policji, inspektor Craig Hale (Keith Allen) proponuje współpracę przy rozwiązywaniu śledztw, wymagających zaawansowanej wiedzy patologicznej, Lockhart nie waha się i, wraz z ekipą współpracowników, wykorzystując najnowsze zdobycze nauki i technologii, daje głos tym, którzy sami nie mogą upomnieć się o uwagę- zmarłym.

Śmierć, jako jedyny pewnik w życiu każdego człowieka, w naturalny sposób wywołuje ciekawość, budząc uczucia wahające się pomiędzy fascynacją tajemnicami ludzkiego ciała, a odrazą. Dlatego też śmierć wielokrotnie stawała się osią tematyczną filmów i seriali telewizyjnych, a postać patologa zrobiła prawdziwą ekranową karierę. Jedną z pionierek w tej dziedzinie była w latach 90. agentka Dana Scully z kultowego już "Archiwum X". Po niej do kostnic ruszyli między innymi patolodzy z "CSI", "Fringe: Na granicy światów", czy podwójnie interesującego ze względu na postać głównego bohatera - patologa i mordercy zarazem - "Dextera".

Wyprodukowana przez BBC 7-odcinkowa "Trupia farma" to spin-off popularnej serii "Budząc zmarłych". Jej pomysłodawcą jest Declan Croghan, ten sam, który stworzył scenariusze do 18 odcinków, uhonorowanego w 2004 r. nagrodą Emmy serialu - "Budząc zmarłych". Serial ten zyskał sobie spore grono wiernych fanów, których zaniepokojenie pogłoskami o zdjęciu go z anteny uspokoiła dopiero informacja o przygotowywaniu osobnego serialu, z postacią doktor Lockhart na pierwszym planie. Rolę silnej i wytrwałej patolog powierzono Tarze Fitzgerald, angielskiej aktorce, znanej między innymi z roli w świetnie przyjętym filmie Marka Hermana "Orkiestra", gdzie zagrała u boku Ewana McGregora.

Rolę Craiga Hale'a, inspektora policji, który proponuje doktor Lockhart współpracę, obsadził Keith Allen, istny człowiek orkiestra; nie tylko aktor, ale także muzyk, stand-upper i prezenter telewizyjny. Prywatnie, Allen to ojciec popularnej wokalistki Lily, oraz aktora Alfiego, który ostatnio wcielił się w postać Theona Greyjoya w serialu "Gra o tron".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Trupia farma odc. 1
Trupia farma odc. 2
Trupia farma odc. 3
Trupia farma odc. 4
Trupia farma odc. 5
Trupia farma odc. 6
Trupia farma odc. 7
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...