Ale kino+
alekino+
Film. TRZECH MĘŻCZYZN I DZIECKO

TRZECH MĘŻCZYZN I DZIECKO

Three Men and a Baby
komedia, USA, 1987, 102 min.
reżyseria: Leonard Nimoy
obsada: Nancy Travis, Steve Guttenberg, Ted Danson, Tom Selleck
Premiera w Ale kino+: 23.12.2006 r.
3.50
343
7 głosy | 328 miejsce w rankingu

W kawalerskie życie trzech niebieskich ptaków wkracza niemowlę, które nic sobie nie robi z ich życiowych planów. W obsadzie największe gwiazdy lat 80.

Peter (Tom Selleck), Michael (Steve Guttenberg) i Jack (Ted Danson) mieszkają wspólnie w przestronnym apartamencie. Peter jest architektem, Michael zarabia na życie jako rysownik komiksów, a Jack robi wątpliwą aktorską karierę - występuje głównie w reklamówkach. Wszyscy trzej są skorymi do podrywu kawalerami, którym nie w głowie życiowe zobowiązania. Pewnego dnia pod ich drzwiami pojawia się kołyska z niemowlakiem płci żeńskiej, który - na domiar złego - okazuje się być nowonarodzoną córką Jacka. Ponieważ mama maleństwa zniknęła z horyzontu, trzej panowie nie mają innego wyjścia, jak zaopiekować się znajdą. Mała Mary w kilka minut stawia ich beztroskie życie na głowie. Apartament wypełnia się pieluchami, grzechotkami i butelkami, a świeżo upieczeni tatusiowie chodzą niewyspani i warczą na siebie jak rozhisteryzowane młode małżeństwo. Nigdy jednak nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Rodzinny komediodramat zamienia się w film gangsterski, kiedy okazuje się, że kołyska z dzidziusiem pomyłkowo została wzięta za przesyłkę z heroiną.

"Trzech mężczyzn i dziecko", debiut reżyserski aktora LEONARDA NIMOYA, w plebiscycie People's Choice Award w 1988 roku został uznany za najlepszą komedię roku. Film zdobył też tytuł najbardziej zyskownego remake'u francuskiego filmu w historii amerykańskiego kina - komedia zarobiła ponad 167 milionów dolarów. Dla Nimoya był to wielki sukces, zwłaszcza że do tej pory kojarzony był wyłącznie jako szpiczastouchy kapitan Spock z serii "Star Trek", której poświęcił 28 lat życia (sam zresztą wyreżyserował kilka odcinków i był producentem ostatnich części). Charakterystyczna gładka fryzura kapitana Spocka i jego uniesione brwi przeszły już do historii kina science fiction, a w zakładzie fryzjerskim ojca Nimoya fryzura "na Spocka" była swego czasu najczęściej wykonywanym rodzajem cięcia.

Swoje powodzenie komedia "Trzech mężczyzn i dziecko" w ogromnej mierze zawdzięczała odtwórcom głównych ról: Tom Selleck był już wtedy znany dzięki bijącemu rekordy oglądalności serialowi "Magnum", Steve'a Guttenberga publiczność uwielbiała za rolę sierżanta Mahoneya z "Akademii Policyjnej", a Ted Danson był gwiazdą superpopularnego sitcomu "Zdrówko". Leonard Nimoy porzucił jednak reżyserowanie w 1994 roku i od tamtej pory w kinie udziela się jedynie jako aktor. Filmową pasję dzieli jednak od pewnego czasu z zamiłowaniem do zwierząt. Ma nawet swój własny sklep ze zwierzętami, który mieści się w Canoga Park.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...