Ale kino+
alekino+
Film. TRZECH MĘŻCZYZN I MAŁA DAMA

TRZECH MĘŻCZYZN I MAŁA DAMA

Three Men and a Little Lady
komedia, USA, 1990, 104 min.
reżyseria: Emile Ardolino
obsada: Nancy Travis, Steve Guttenberg, Ted Danson, Tom Selleck
Premiera w Ale kino+: 14.12.2007 r.
3.00
343
3 głosy | 870 miejsce w rankingu

Tom Selleck, Ted Danson i Steve Guttenberg w kontynuacji jednej z najpopularniejszych komedii lat 80.. Tym razem trzej przybrani tatusiowie małej Mary zamierzają uratować dziewczynkę, przed złą macochą w spodniach, czyli narzeczonym jej matki.

W kontynuacji słynnej komedii "Trzech mężczyzn i dziecko" pięcioletnia już Mary (Robin Weisman) - która cały czas mieszka ze swoimi ukochanymi trzema "tatusiami" - i jej mama Sylvia (Nancy Travis) wyjeżdżają do Anglii. Sylvia, która jest aktorką, ma tam nie tylko otrzymać angaż w teatrze, ale również wyjść za mąż za jego dyrektora, Edwarda (Christopher Cazenove). Trzej porzuceni ojcowie, Peter (Tom Selleck), Michael (Steve Guttenberg) i Jack (Ted Danson), usychają z tęsknoty, a zaproszenie na ślub traktują przede wszystkim, jako okazję do zobaczenia ukochanej córeczki. Na miejscu odkrywają, że Edward ma pewne plany dotyczące Mary, o których nie mówi jej matce. Angielskim zwyczajem chce odesłać małą do szkoły z internatem i pozbyć się kłopotu. Trzej przyjaciele mają niewiele czasu, aby przekonać Sylvię, że jej narzeczony nie będzie dobrym ojcem dla Mary.

"Trzech mężczyzn i dziecko", debiut reżyserski aktora Leonardo Nimoya (znanego przede wszystkim jako Komandor Spock ze "Star Trek"), w plebiscycie People's Choice Award w 1988 roku został uznany za najlepszą komedię roku. Reżyserię drugiej części perypetii trzech niebieskich ptaków, Jacka, Michaela i Petera obarczonych opieką nad dzieckiem, które zdążyło już stać się pięcioletnią damą, producenci powierzyli EMILE'OWI ARDOLINO, twórcy mega-przeboju "Dirty Dancing" (1987). Rok po premierze "Trzech mężczyzn i małej damy" Ardolino przedstawił publiczności swoją kolejną udaną komedię "Zakonnica w przebraniu" z niezapomnianą kreacją Whoopie Goldberg.

Tak jak u Nimoya w komedii Ardolino główne role zagrali jedni z najpopularniejszych aktorów lat 80.: Tom Selleck, Steve Guttenberg i Ted Danson. Selleck był już wtedy znany dzięki bijącemu rekordy oglądalności serialowi "Magnum", Guttenberga publiczność uwielbiała za rolę sierżanta Mahoneya z "Akademii Policyjnej", a Ted Danson był gwiazdą popularnego sitcomu "Zdrówko".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...