Ale kino+
alekino+
Film. TRZECH OJCÓW

TRZECH OJCÓW

Les comperes
komedia, Francja, 1983, 87 min.
reżyseria: Francis Veber
obsada: Anny Duperey, Gerard Depardieu, Gérard Depardieu, Michel Aumont, Pierre Richard
Premiera w Ale kino+: 24.02.2006 r.
5.00
343
5 głosy | 531 miejsce w rankingu

Film mistrza francuskiej komedii Francisa Vebera. Pierre Richard i Gerard Depardieu wcielają się w domniemanych ojców, którzy konkurują w poszukiwaniach zaginionego dziecka.

Siedemnastoletni chłopak ucieka z domu. Jego matka, kuta na cztery nogi Christine (Anny Duperey), nie może poradzić sobie z poszukiwaniami, zwraca się więc o pomoc do byłych kochanków. Wybiera dwóch z nich: dziennikarza-twardziela nazwiskiem Lucas (Gérard Depardieu) oraz gamoniowatego nauczyciela Pignona (Pierre Richard). Christine wmawia każdemu z nich ojcostwo chłopca-uciekiniera. Obydwaj mężczyźni wyruszają na poszukiwania, przemierzając Francję wszerz i wzdłuż - i rzecz jasna nieuchronnie na siebie wpadają. Lucas i Pignon nie darzą się sympatią; zmieniają zdanie dopiero po rozszyfrowaniu uknutej przez Christine intrygi.

W "Trzech ojcach" FRANCIS VEBER, klasyk francuskiej komedii, sięgnął po duet Depardieu & Richard, aktorską parę, którą dwa lata wcześniej wypróbował w kultowym "Pechowcu". Obydwaj artyści grają w "Trzech ojcach" role dość podobne do tych, które stworzyli w "Pechowcu". Gerard Depardieu, aktor specjalizujący się w kreacjach dramatycznych, znów wciela się w twardego i cokolwiek posępnego brutala. Obdarzony bezbłędną intuicją komediową Pierre Richard ("Tajemniczy blondyn w czerwonym bucie") ponownie kreuje irytującego, choć niepozbawionego uroku bufona i fajtłapę. Richard i Depardieu to dwie wielkie indywidualności kina francuskiego, ale ze spotkania obydwu artystów wynika dodatkowa wartość - ogromny potencjał komiczny, który podbił publiczność "Pechowca" i został skutecznie odtworzony w "Trzech ojcach".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...