Ale kino+
alekino+
Film. Trzecia gwiazda

Trzecia gwiazda

Third Star
komediodramat, Wlk. Brytania, 2010, 92 min.
reżyseria: Hattie Dalton
obsada: Adam Robertson, Benedict Cumberbatch, JJ Feild, Tom Burke
Premiera w Ale kino+: 1.11.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 103 miejsce w rankingu
Trzecia gwiazda

Historia czterech przyjaciół, którzy zmuszeni są stawić czoła śmiertelnej chorobie jednego z nich. Opowieść uzupełnia niezwykła muzyka polskiej piosenkarki i kompozytorki Pati Yang.

James (Benedict Cumberbatch) jest młodym, chorym na raka pisarzem. Leczenie nie przynosi żadnych rezultatów i lekarze nie mają złudzeń co do jego przyszłości. W dniu 29. urodzin Jamesowi udaje się przekonać najlepszych przyjaciół - Dave'a (Tom Burke), Billa (Adam Robertson) i Milesa (JJ Feild) do wycieczki na walijską plażę Barafundle Beach. Wszyscy wiedzą, że będzie to ich ostatnia wspólna podróż. W związku z tym starają się, by sprawiła Jamesowi jak najwięcej radości. Wygłupiają się i wymyślają coraz to nowe rozrywki. W międzyczasie prowadzą poważne rozmowy o życiu i śmierci. Podróż daje im szansę wyprostować łączące ich relacje, pozwala wyjaśnić nieporozumienia. Przyjaciele są zaskoczeni, gdy poznają prawdziwy cel wycieczki, który od początku przyświecał Jamesowi.

Choć film opowiada o zmaganiach z chorobą, nie jest to bynajmniej przytłaczająco smutna opowieść. Więcej w niej melancholijnego komizmu niż dramatyzmu. Wielką zaletą obrazu jest obsada - w rolach głównych wystąpili bowiem jedni z najlepszych brytyjskich aktorów młodego pokolenia. W postać Jamesa wcielił się Benedict Cumberbatch, znany m.in. z mini serialu "Sherlock" oraz filmów "Szpieg" i "Pokuta". Aktor ma na swoim koncie cztery nominacje do nagrody BAFTA i potencjał na zdobycie kolejnych poważnych trofeów filmowych. Obok niego w filmie pojawili się m.in. JJ Field i Tom Burke.

Reżyserem "Trzeciej gwiazdy" jest HATTIE DALTON. Artystka przez wiele lat specjalizowała się w montażu filmów reklamowych. W 2004 roku otrzymała nagrodę BAFTA za dokument "The Banker". Ma też na swoim koncie film animowany - "Internal Turmoil of the Plastic Kind". "Trzecia gwiazda" znalazła się Konkursie Międzynarodowym na 26. Warszawskim Festiwalu Filmowym.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...