Ale kino+
alekino+
Film. TRZY KROKI OD MIŁOŚCI

TRZY KROKI OD MIŁOŚCI


film obyczajowy, Polska, 1987, 93 min.
reżyseria: Ryszard Rydzewski
obsada: Jan Frycz, Jolanta Grusznic, Maria Probosz, Marzena Manteska, Zdzisław Wardejn
Premiera w Ale kino+: 16.04.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 529 miejsce w rankingu

"Trzy kroki od miłości" to opowieść o młodym małżeństwie, które nie wytrzymuje próby czasu. Łączące małżonków uczucie przegrywa starcie z zawodowymi ambicjami i trudnościami, jakie zsyła los.

Sylwia (Marzena Manteska) i Andrzej (Jan Frycz) to młodzi, świetnie zapowiadający się artyści. Ona - tancerka Teatru Wielkiego - zostaje właśnie wybrana do roli Julii w inscenizacji baletu Piotra Czajkowskiego. On - absolwent szkoły filmowej - przygotowuje się do debiutu i asystuje przy produkcjach wybitnych reżyserów. Małżeńską sielankę przerywa wypadek Sylwii, który przekreśla jej karierę taneczną. Kobieta załamuje się. W tym czasie Andrzeja pochłaniają przygotowania do debiutu i oczekiwanie na akceptację scenariusza.

W swoich filmach RYSZARD RYDZEWSKI często podejmuje problematykę wyborów moralnych. Dramat "Zanim nadejdzie dzień" (1976) poświęcił losom zagubionego wychowanka poprawczaka, w "Podróży nad morze" (1983) przedstawił wzruszającą historię osieroconego chłopca, rozpaczliwie szukającego miłości. Z kolei w "Alabamie" (1984) podjął temat uzależnienia od narkotyków. Nakręcone w 1987 roku "Trzy kroki od miłości" to studium relacji międzyludzkich, trudnych życiowych wyborów i ich nieuniknionych konsekwencji. W roli młodych małżonków występują Jan Frycz i Marzena Manteska.
SERIALE

Belfer 2

Drugi sezon najgłośniejszego serialu kryminalnego CANAL+, który został doceniony...


Mamo, wróć

Dlaczego Marie zostawiła dzieci i męża? Rozpad rodziny pokazany jako emocjonalny...


Zaufaj mi 2

Kapral Jamie McCain dochodzi do siebie w szpitalu South Lothian po urazie...


Grantchester 4

Wiara, miłość i morderstwo. W czwartym sezonie serialu Sidney Chambers ma znów...