Ale kino+
alekino+
Film. Trzy siostry T

Trzy siostry T


thriller, Polska, 2011, 85 min.
reżyseria: Maciej Kowalewski
obsada: Bogusława Schubert, Ewa Szykulska, Izabela Kuna, Małgorzata Rożniatowska, Rafał Mohr
Premiera w Ale kino+: 20.05.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 91 miejsce w rankingu
Trzy siostry T

Nominowany do Złotej Kaczki thriller Macieja Kowalewskiego to historia 35-letniego Roberta, który żyje w maleńkim mieszkaniu zdominowany przez matkę i jej dwie siostry.

Film Macieja Kowalewskiego to historia oparta na faktach. Robert (Rafał Mohr) ma 35 lat i jest niemową. Opiekę nad nim sprawują matka (Małgorzata Rożniatowska) i jej dwie siostry (Bogusława Schubert i Ewa Szykulska). Z pozoru wydawałoby się, że to normalna, spokojna rodzina dotknięta tragedią choroby mężczyzny. Jednak to tylko gra pozorów. W rzeczywistości trzy kobiety okazują się psychicznie niezrównoważonymi morderczyniami, które znęcają się nad Robertem. Pewnego dnia w ich mieszkaniu zjawia się Marianna (Natalia Szyguła), śliczna fryzjerka, która ma uczesać siostry. Jej obecność wyrywa osowiałego Roberta z marazmu. Jego "nadopiekuńczym" krewnym to się jednak nie spodoba.

Scenariusz "Trzech sióstr T" został oparty na sztuce MACIEJA KOWALEWSKIEGO "Trzy siostrzyczki Trupki" i był nominowany w 2011 roku do Złotej Kaczki.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...