Ale kino+
alekino+
Film. TRZY STARTY

TRZY STARTY


dramat obyczajowy, Polska, 1955, 103 min.
reżyseria: Czesław Petelski, Ewa Petelska, Stanisław Lenartowicz
obsada: Bogumił Kobiela, Jerzy Antczak, Wacław Kowalski, Zbigniew Cybulski
Premiera w Ale kino+: 19.05.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 321 miejsce w rankingu

Trzy nowele filmowe, każda wyreżyserowana przez innego autora. Składające się na "Trzy starty" filmy są autonomicznymi fabułami, ale łączy je temat: wszystkie opowiadają o młodych sportowcach, którzy przeżywają swoją pierwszą dużą porażkę.

W noweli wyreżyserowanej przez Ewę Petelską oglądamy młodą pływaczkę, która z powodu nieszczęśliwej miłości przegrywa ważne zawody.

Autorem drugiego filmu, opartego na opowiadaniu Mariana Promińskiego "Bierz rękawice", jest Czesław Petelski - tym razem bohaterem jest obiecujący bokser, który zostaje zdyskwalifikowany za bójkę z chuliganami.

Trzecia nowela, w reżyserii Stanisława Lenartowicza, jest ekranizacją prozy Stanisława Dygata. Młody kolarz zostawia kolegę w potrzebie i jego kosztem wygrywa wyścig.

Dla reżyserskiego małżeństwa Ewy i Czesława Petelskich (późniejszych autorów takich klasycznych obrazów kinematografii PRL jak "Baza ludzi umarłych", "Ogniomistrz Kaleń" czy "Jarzębina czerwona") "Trzy straty" były już drugim, po "Trzech opowieściach" filmem składającym się z krótkich, autonomicznych nowel.

Trzeci reżyser biorący udział w projekcie, Stanisław Lenartowicz był debiutantem. W pracach nad scenariuszem filmu, oprócz samych reżyserów, wziął udział pisarz Leopold Tyrmand, w obsadzie zaś znaleźli się najpopularniejsi ówcześni polscy aktorzy, między innymi Bogumił Kobiela, Jerzy Antczak, Leon Niemczyk i zaczynający dopiero wielką karierę Zbigniew Cybulski.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...