Ale kino+
alekino+
Film. Trzynaście dni

Trzynaście dni

Thirteen Days
dramat, USA, 2000, 140 min.
reżyseria: Roger Donaldson
obsada: Bruce Greenwood, Drake Cook, Kevin Costner, Shawn Driscoll
Premiera w Ale kino+: 14.03.2014 r.
5.00
343
10 głosy | 20 miejsce w rankingu
Trzynaście dni

Tytułowe trzynaście dni to jeden z najgorętszych okresów w powojennej historii świata, który stanął w obliczu wojny nuklearnej.

16 października 1962 roku doradca ds. bezpieczeństwa McGeorge Bundy (Frank Wood) pokazał prezydentowi Kennedy'emu (Bruce Greenwood) zdjęcia ujawniające instalowanie przez Sowietów broni jądrowej na Kubie. Ilość i zasięg rakiet pozwalała przypuszczać, że Związek Radziecki szykuje się do bezpośredniego ataku na Stany Zjednoczone. ROGER DONALDSON - reżyser filmu w przekonywający sposób pokazał kryzys kubański, który był najbardziej dramatycznym momentem prezydentury Johna F. Kennedy'ego.

Bohaterowie tamtych dni to takie postacie jak: Robert McNamara, Adlai Stevenson, Theodore Sorenson, Andriej Gromyko, Anatolij Dobrynin, Dean Acheson, Dean Rusk i generał Curtis LeMay, a także wielu innych polityków, dyplomatów i żołnierzy, którzy byli wówczas na "linii ognia". W filmie wszystkich tych ludzi i przede wszystkim najważniejsze osoby dramatu - prezydenta Johna F. Kennedy i jego brata Roberta - oglądamy oczyma zaufanego pomocnika i powiernika prezydenta - Kennetha P. O'Donnella (Kevin Costner). Był on szarą eminencją administracji, a jego biuro znajdowało się w bezpośrednim sąsiedztwie owalnego gabinetu. O wpływach O'Donnella krążyły legendy, był jednym spośród niewielu, którzy otrzymywali polecenia bezpośrednio tylko od głowy państwa. Dość powiedzieć, że w 1963 roku "The Wall Street Journal" uznał go za najważniejszą po JFK osobę w Ameryce.

Oficjalna strona filmu:
www.newline.com/sites/13days
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.