Ale kino+
alekino+
Film. TUBE TALES

TUBE TALES

5.00
343
5 głosy | 474 miejsce w rankingu
TUBE TALES

Niecodzienny obraz londyńskiego podziemia - erotyczne marzenia, dziecięce fantazje, niezwykłe historie zamknięte w rozpędzonych wagonach metra.

Londyn widziany z podziemi. W dziewięciu krótkich nowelach widz poznaje przypadkowych ludzi, którzy podróżują po swoim mieście metrem. Bohaterką opowieści "Horny" jest kobieta (Denise van Outen), która chce poznać myśli podróżującego metrem biznesmena. Nowela "Bone" opowiada o trębaczu wracającym metrem z koncertu. "Mr Cool" to z kolei portret pewnego nieszczęśnika, który ponosi sromotną klęskę jako podrywacz. Poważniejszy obraz życia przynosi "My Father the Liar" - historia podróży ojca i syna, podczas której obaj są świadkami samobójstwa w metrze. "On tylko upadł" - mówi ojciec (Ray Winstone) synowi (Tom Watson), nie chcąc zaburzać jego beztroskiego spokoju. Wodze fantazji puszczają za to twórcy "Rosebud" - noweli, która przypomina "Alicję w Krainie Czarów" zamkniętą w rozpędzonym podziemnym pociągu. Mała dziewczynka zostaje rozdzielona z matką. Matka (Rachel Weisz) wpada w panikę, córka zaś odkrywa zupełnie inny, baśniowy świat podziemnych korytarzy. Najbardziej złożona pod względem treści jest nowela "Steal Awal". To opowieść o dwóch złodziejach z metra, którzy w tajemniczym pociągu doznają duchowego odnowienia. Biblijne słowa, religijne rytuały wmontowane w zwyczajną rzeczywistość dają nowe, świeże przesłanie.

Projekt "Tube Tales" to pomysł znanego angielskiego producenta, Richarda Jobsona, który w swoim dorobku ma m.in. film "Just Another Day In London" (debiut reżyserski) i prowadzony przez pięć lat program rozrywkowy "01 for London". Jobson jest również autorem "Wnikliwego przewodnika po Londynie", a "Tube Tales" to kolejny prezent dla jego ukochanego miasta. Swój projekt zaczął od ogłoszenia konkursu na najciekawszą opowieść z londyńskiego metra. Spośród 3 tysięcy scenariuszy wybrał dziewięć historii, którymi zajęli się profesjonalni scenarzyści. Do wyreżyseriowania niektórych nowel zaprosił znanych aktorów: JUDE'A LAWA (segment "A Bird in the Hand"), EWANA MCGREGORA ("Bone") oraz BOBA HOSKINSA, dla którego było to już czwarte reżyserskie wyzwanie w karierze. W obsadzie znaleźli się głównie aktorzy związani z brytyjską telewizją, wśród nich mało jeszcze wówczas znana Rachel Weisz.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...