Ale kino+
alekino+
Film. TWARZĄ W TWARZ

TWARZĄ W TWARZ

Face to face
dramat, Szwecja, 1976, 114 min.
reżyseria: Ingmar Bergman
obsada: Aino Taube, Erland Josephson, Gunnar Bjornstrand, Gunnar Björnstrand, Liv Ullmann
Premiera w Ale kino+: 30.07.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 262 miejsce w rankingu

Typowy bergmanowski dramat psychologiczny. Liv Ullmann wciela się w postać dr Jenny Isakson, psychiatry cierpicej właśnie na dotkliwą depresję.

Jej mąż dr Erik Isakson (Sven Lindberg) pracuje za granicą. W tym czasie Jenny uciekając przed samotnością, nawiązuje romans z dr Tomasem Jacobi (Erland Josephson).

Liv Ullmann i Ingmar Bergman byli za ten film nominowani do Oscarów. INGMAR BERGMAN jest szwedzkim reżyserem, jednym z najbardziej oryginalnych i najczęściej nagradzanych w dziejach kina. Jego charakterystyczny styl odcisnął się w historii filmu niezapomnianymi obrazami ("Tam, gdzie rosną poziomki", "Siódma pieczęć" czy "Persona"). Bergman zrealizował ponad 50 filmów. Miał w zwyczaju kręcić w okresie letnim film fabularny, a zimą reżyserować sztuki teatralne. Współpracował z Liv Ullman, pisząc scenariusze dla filmów wyreżyserowanych przez aktorkę.

Wybrana filmografia:
- 1982 Fanny i Alexander
- 1978 Sonata jesienna
- 1976 Twarzą twarz
- 1973 Sceny z życia małżeńskiego
- 1968 Godzina wilka
- 1966 Persona
- 1957 Tam gdzie rosną poziomki.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...