Ale kino+
alekino+
Film. TWOJA NIEWIERNA

TWOJA NIEWIERNA

Unfaithfully Yours
komedia romantyczna, USA, 1984, 92 min.
reżyseria: Howard Zieff
obsada: Albert Brooks, Armand Assante, Dudley Moore, Nastassja Kinski
Premiera w Ale kino+: 13.03.2009 r.
5.00
343
15 głosy | 184 miejsce w rankingu
TWOJA NIEWIERNA

Komedia pozorów i pomyłek. Zazdrosny mąż, podejrzewający swoją młodą żonę o zdradę, planuje przeprowadzenie zemsty doskonałej. W rolach głównych Nastassja Kinski i znany brytyjski komik, Dudley Moore.

Światowej sławy dyrygent, Claude Eastman (Dudley Moore), właśnie poślubił znacznie młodszą od siebie i wyjątkowo urodziwą Daniellę (Nastassja Kinski). Podejrzewa ją jednak o niewierność. Zwraca się więc - za pośrednictwem swojego włoskiego kierowcy Giuseppe (Richard Libertini) - do brata Danielli, Normana (Albert Brooks), by ten bacznym okiem przyglądał się siostrze podczas jego nieobecności. Wiadomość - przekręcona przez słabo posługującego się językiem angielskim Giuseppe - sprawia, że Norman wynajmuje prywatnego detektywa Kellera (Richard B. Shull), który niezwłocznie rozpoczyna dochodzenie. Sprawozdanie detektywa sprowadza podejrzenie na członka orkiestry, przystojnego skrzypka, Maxmilliana Steina (Armand Assante), że uwiódł Daniellę. Owładnięty myślą o zemście Claude aranżuje morderstwo żony tak, by wina spadła na jej kochanka.

"Twoja niewierna" to uproszczony w stosunku do oryginału, lecz równie bezpretensjonalny, remake filmu Prestona Sturgesa z 1948 roku. Artystyczny sukces, idący w parze z zaskakującym kasowym niepowodzeniem filmu Sturgesa, skłonił HOWARDA ZIEFFA do przybliżenia współczesnym widzom przykurzonej czarnej komedii. Początkowo Claude'a Eastmana miał zagrać znakomicie sprawdzający się w podobnym repertuarze Peter Sellers. Śmierć aktora w 1980 roku sprawiła, że rolę powierzono Dudley'owi Moore'owi, który stworzył jedną ze swoich najlepszych ekranowych kreacji. Charakterystyczny komik, słynący z tego, że jego bohaterowie wiecznie znajdują się w tarapatach, największą popularnością cieszył się w latach 80., kiedy zagrał u boku Lizy Minnelli w "Arturze" i komediach "Micki i Maude" czy "Jaki ojciec, taki syn". W "Twojej niewiernej" wspierany jest przez córkę Klausa Kinskiego, Nastassję Kinski.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...