Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Twórcy horrorów: Kompleks Frankensteina

Twórcy horrorów: Kompleks Frankensteina

Creature Designers: The Frankenstein Complex
film dokumentalny, Francja, 2016, 115 min.
reżyseria: Alexandre Poncet, Gilles Penso
obsada: Guillermo del Toro, Joe Dante, Rick Baker
Premiera w Ale kino+: 6.10.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 39 miejsce w rankingu
Twórcy horrorów: Kompleks Frankensteina
1
2

Fascynująca podróż po świecie efektów specjalnych, dzięki którym filmy takie jak "Gwiezdne wojny czy "Terminator" stały się kultowe. W filmie spotkanie m.in. z Guillermo del Toro i jego opowieścią o potworach z horrorów.

Jak tworzono efekty specjalne do kultowej serii "Gwiezdne wojny"? Jak przebiegał proces budowania klaustrofobicznego świata w filmie "Coś"? Jak powstała "Godzilla"? Na te i wiele innych frapujących pytań odpowiedzi udzielą twórcy dokumentu, a także zaproszeni przez nich eksperci. Wśród bogatej listy gości m.in. twórca "Labiryntu Fauna" Guillermo del Toro, zdobywca aż 7 Oscarów®, mistrz charakteryzatorskiego fachu Rick Baker ("Gwiezdne wojny", "Ed Wood") czy reżyser kultowych serii o Jayu i Cichym Bobie oraz "Dogmy" Kevin Smith.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...