Ale kino+
alekino+
Film. Uczciwa kobieta odc. 1

Uczciwa kobieta odc. 1

The Honourable Woman ep. 1: The Empty Chair
serial sensacyjny, Wlk. Brytania, 2014, 60 min.
reżyseria: Hugo Blick
obsada: Katherine Parkinson, Lubna Azabal, Maggie Gyllenhaal, Stephen Rea
Premiera w Ale kino+: 4.03.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 58 miejsce w rankingu
Uczciwa kobieta odc. 1
© Drama Republic

Trzymający w napięciu serial sensacyjno-szpiegowski "Uczciwa kobieta" przedstawia rozgrywki w walce o międzynarodowe wpływy i kobietę, która za wszelką cenę szuka sprawiedliwości. W głównej roli charyzmatycznej bizneswoman, która dąży do pokojowego porozumienia na Bliskim Wschodzie, wystepuje rewelacyjna, nagrodzona Złotym Globem 2015 Maggie Gyllenhaal.

Nessa Stein (Maggie Gyllenhaal) jest piękną, potężną bizneswoman z angielsko-izraelskim rodowodem. Razem ze swoim bratem Ephrą prowadzi fundację Stein Foundation, której celem jest osiągnięcie pokoju na Bliskim Wschodzie. Za swoją działalność Nessa odbiera wyróżnienie z brytyjskiej Izby Lordów. Tymczasem przyjaciel jej rodziny, palestyński biznesmen Samir Meshal, zostaje zamordowany, co sprawia, że Nessa i jej bliscy muszą być jeszcze bardziej czujni i ostrożni. Nie upływa wiele czasu, gdy dochodzi do porwania Kasima - syna Atiki, dawnej niani Ephry. Oczywiste staje się, że ktoś próbuje wypowiedzieć Nessie wojnę. Komu jednak zależy na tym, aby zaszkodzić jej i jej misji?

"Uczciwa kobieta" to rasowy thriller polityczny, w którego centrum stoi niezwykła kobieta. Bohaterka, brawurowo zagrana przez Maggie Gyllenhaal, to Nessa Stein - bizneswoman angielsko-izraelskiego pochodzenia, która dąży do sprawiedliwości, pokoju i równości na Bliskim Wschodzie. Znajdzie się jednak wielu, którym jej działalność będzie przeszkadzać... Przez korytarze rządowych gabinetów, brytyjski wywiad MI6, Waszyngton i CIA, aż po Autonomię Palestyńską i Strefę Gazy - serial "Uczciwa kobieta" rozgrywa się w międzynarodowej politycznej scenerii, gdzie Nessa Stein odbywa własną podróż, by zmierzyć się z krzywdami przeszłości. Pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą serialu jest Hugo Blick, autor m.in. serialu kryminalnego "Na granicy cienia" ("The Shadow Line"), który również pokazywało Ale kino+. Wyrafinowana, trzymająca w napięciu akcja oraz rewelacyjna obsada (nagrodzona za swoja rolę Złotym Globem 2015 Maggie Gyllenhaal, Stephen Rea)"Uczciwej kobiety" to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. Produkcja zebrała entuzjastyczne recenzje w mediach zagranicznych, dość, by przywołać dwa cytaty: "Bez wątpienia jeden z najlepszych seriali dramatycznych" (Observer); "Dopracowana pod każdym względem historia, z której byłby dumny sam John Le Carre. Przywiąże was do siebie przez najbliższe tygodnie" (Mail on Sunday).

ODCINKI

Uczciwa kobieta
Uczciwa kobieta odc. 2
Uczciwa kobieta odc. 3
Uczciwa kobieta odc. 4
Uczciwa kobieta odc. 5
Uczciwa kobieta odc. 6
Uczciwa kobieta odc. 7
Uczciwa kobieta odc. 8
Uczciwa kobieta odc. 9
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...