Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Układ odc. 3

Układ odc. 3

Mammon, ep. 3
serial kryminalny, Norwegia, 2014, 6x50 min.
reżyseria: Cecilie A. Mosli
obsada: Anders T. Andersen, Dennis Storhøi, Ingjerd Egeberg, Jon Øigarden, Lena Kristin Ellingsen
Premiera w Ale kino+: 16.09.2015 r.
343
Układ odc. 3

Peter i Eva, w obawie o życie Andreasa, wywożą go do ojca Petera (Jon Øigarden) - pastora Tore. Wierzą, że na podmiejskiej plebanii, z dala od Oslo, chłopak będzie bezpieczny.

Peterowi udało się też połączyć śmierć swojego brata z samobójstwem Åge Haugena. Obaj byli w posiadaniu obrazu nawiązującego do biblijnej przypowieści o próbie Abrahama, któremu bóg nakazał złożyć w ofierze swojego syna, obaj panicznie bali się o życie swoich dzieci i obaj targnęli się na swoje życie dokładnie tego samego dnia - 22 października. W międzyczasie Peter i redakcja działu newsowego "Aftenavisen", próbują sprawdzić, w jaki sposób norweski finansista Tom Lied stał się w bardzo krótkim czasie jednym z najbogatszych ludzi w kraju. Czy jego interesy mogą mieć związek ze sprawą?

"Układ" to trzymający w napięciu sześcioodcinkowy serial kryminalny rozgrywający się na styku świata mediów, polityki i norweskich elit. Wartko poprowadzona akcja, wiernie oddane realia, zagmatwana, wciągająca intryga kryminalna oraz pełnokrwiści bohaterowie sprawiły, że serial ogląda się z zapartym tchem. Oprócz wątku detektywistycznego ciekawe jest także tło - spojrzenie na świat elit czy współczesne media, które prześcigają się w pogoni za skandalem i atrakcyjnym newsem dla swoich czytelników. "Układ" wyreżyserowała CECILIE A. MOSLI, norweska aktorka znana m.in. z "Elling". W głównych bohaterów wcielili się m.in. Jon Øigarden ("Pewien dżentelmen"), Dennis Storhøi ("Trzynasty wojownik", "Dwa życia"), Ingjerd Egeberg ("Maria i faceci"), czy norweski reżyser Anders T. Andersen, autor m.in. "Trzynastego wojownika".

ODCINKI

Układ
Układ odc. 1
Układ odc. 2
Układ odc. 4
Układ odc. 5
Układ odc. 6
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.