Ale kino+
alekino+
Film. Układ odc. 5

Układ odc. 5

Mammon, ep. 5
serial kryminalny, Norwegia, 2014, 6x50 min.
reżyseria: Cecilie A. Mosli
obsada: Anders T. Andersen, Dennis Storhøi, Ingjerd Egeberg, Jon Øigarden, Lena Kristin Ellingsen
Premiera w Ale kino+: 23.09.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 99 miejsce w rankingu
Układ odc. 5

Znika bratanek Petera (Jon Øigarden), Andreas. Najprawdopodobniej został uprowadzony, przez tych samych ludzi, którzy doprowadzili do samobójstwa Daniela. Jednak Peter nie chce jeszcze iść na policję, w obawie, że porywacze mogliby w odwecie skrzywdzić chłopaka. Wraz z Evą i Vibeke rozpoczynają gorączkowe poszukiwania.

Peter, jak również jego dawni koledzy z działu wiadomości w "Aftenavisen", podejrzewają, że w Norwegii istnieje spisek, obejmujący świat finansjery, mediów i polityki. Aby znaleźć odpowiedzi, Peter musi namierzyć tajemniczego informatora, jak również dowiedzieć się, co stało się 25 lat temu, że konsekwencje tego zdarzenia rzutują na czasy współczesne.

"Układ" to trzymający w napięciu sześcioodcinkowy serial kryminalny rozgrywający się na styku świata mediów, polityki i norweskich elit. Wartko poprowadzona akcja, wiernie oddane realia, zagmatwana, wciągająca intryga kryminalna oraz pełnokrwiści bohaterowie sprawiły, że serial ogląda się z zapartym tchem. Oprócz wątku detektywistycznego ciekawe jest także tło - spojrzenie na świat elit czy współczesne media, które prześcigają się w pogoni za skandalem i atrakcyjnym newsem dla swoich czytelników. "Układ" wyreżyserowała CECILIE A. MOSLI, norweska aktorka znana m.in. z "Elling". W głównych bohaterów wcielili się m.in. Jon Øigarden ("Pewien dżentelmen"), Dennis Storhøi ("Trzynasty wojownik", "Dwa życia"), Ingjerd Egeberg ("Maria i faceci"), czy norweski reżyser Anders T. Andersen, autor m.in. "Trzynastego wojownika".

ODCINKI

Układ
Układ odc. 1
Układ odc. 2
Układ odc. 3
Układ odc. 4
Układ odc. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...