Ale kino+
alekino+
Film. Vera 5 odc. 2

Vera 5 odc. 2

Vera 5, ep. 2
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 90 min.
reżyseria: Marek Losey
obsada: Brenda Blethyn
Premiera w Ale kino+: 15.12.2015 r.
5.00
343
15 głosy | 17 miejsce w rankingu
Vera 5 odc. 2

Vera zaangażuje się w śledztwo sprzed 30 lat. Jakie tajemnice kryją szczątki zamordowanej przed laty dziewczyny?

Przed 30 laty zaginęła nastoletnia Carrie Telling. Policji nigdy nie udało się ustalić, co stało się z dziewczyną: uciekła z domu, została porwana, czy też ktoś pozbawił ją życia. Gdy przypadkowo zostają odnalezione jej szczątki, Vera będzie musiała cofnąć się do wydarzeń z 1985 roku, by dowiedzieć się, co lub kto stoi za śmiercią Carrie. Czy jej bliskim uda się w końcu zaznać spokoju, a Verze zamknąć niedokończone śledztwo?

Vera Stanhope to detektyw z wydziału kryminalnego położonego w malowniczym hrabstwie Northumberland nad Morzem Północnym. Przepiękny, dziki krajobraz jest tłem dla spraw kryminalnych, z którymi zmaga się bohaterka. Praca jest dla niej wszystkim, momentami zamieniając się wręcz w obsesję. Dlatego idealną przeciwwagą dla Very jest współpracujący z nią młody sierżant Joe Ashworth. Łączy ich nie tylko zawód, ale również przyjaźń. Vera, na co dzień skrywająca pod maską ironii i ciętego dowcipu własne problemy, wie, że Joe'mu może zaufać. Ten nietypowy, acz wyjątkowo dobrany duet idealnie się uzupełnia, podchodząc z zaangażowaniem i profesjonalizmem do spraw, które muszą rozwiązać.

Bohaterów stworzyła pochodząca z Northumberland pisarka Ann Cleeves. Jej znakomite powieści posłużyły za kanwę scenariusza do serialu. W Verę brawurowo wcieliła się brytyjska aktorka Brenda Blethyn dwukrotnie nominowana do Oscara® za role w "Sekretach i kłamstwach" Mike'a Leigh oraz "O mały głos" Marka Hermana. Joe'go gra David Leon, który wcześniej pojawił się m.in. w filmie "Rock'n'Rolla" Guya Ritchiego.

ODCINKI

Vera 5
Vera 5 odc. 1
Vera 5 odc. 3
Vera 5 odc. 4
SERIALE

Belfer 2

Drugi sezon najgłośniejszego serialu kryminalnego CANAL+, który został doceniony...


Mamo, wróć

Mini-serial Mamo, wróć opowiada historię matki, która potrzebowała zresetować...


Zaufaj mi 2

Kapral Jamie McCain dochodzi do siebie w szpitalu South Lothian po urazie...


Grantchester 4

Wiara, miłość i morderstwo. W czwartym sezonie serialu Sidney Chambers ma znów...