Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Vera 5 odc. 3

Vera 5 odc. 3

Vera 5, ep. 3
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 90 min.
reżyseria: Marek Losey
obsada: Brenda Blethyn
Premiera w Ale kino+: 22.12.2015 r.
343
Vera 5 odc. 3

W trzecim odcinku serialu detektywi zajmą się śmiercią niejakiego Jacka Reevesa, którego ciało zostało znalezione na farmie.

Danny Pryor odkrywa na swojej farmie zwłoki młodego mężczyzny, Jacka Reevesa. Był on podróżnikiem, tuż przed śmiercią opuścił obozowisko po kłótni ze swoimi rodzicami. Wkrótce pytania zaczynają się mnożyć, kiedy detektywi znajdują w jego kamperze zagadkowy pakunek. Co wydarzyło się feralnej nocy na farmie? Czy śmierć Jacka może mieć związek ze śmiercią innego mężczyzny, który niedawno zginął w podejrzanych okolicznościach na tej samej farmie?

Vera Stanhope to detektyw z wydziału kryminalnego położonego w malowniczym hrabstwie Northumberland nad Morzem Północnym. Przepiękny, dziki krajobraz jest tłem dla spraw kryminalnych, z którymi zmaga się bohaterka. Praca jest dla niej wszystkim, momentami zamieniając się wręcz w obsesję. Dlatego idealną przeciwwagą dla Very jest współpracujący z nią młody sierżant Joe Ashworth. Łączy ich nie tylko zawód, ale również przyjaźń. Vera, na co dzień skrywająca pod maską ironii i ciętego dowcipu własne problemy, wie, że Joe'mu może zaufać. Ten nietypowy, acz wyjątkowo dobrany duet idealnie się uzupełnia, podchodząc z zaangażowaniem i profesjonalizmem do spraw, które muszą rozwiązać.

Bohaterów stworzyła pochodząca z Northumberland pisarka Ann Cleeves. Jej znakomite powieści posłużyły za kanwę scenariusza do serialu. W Verę brawurowo wcieliła się brytyjska aktorka Brenda Blethyn dwukrotnie nominowana do Oscara® za role w "Sekretach i kłamstwach" Mike'a Leigh oraz "O mały głos" Marka Hermana. Joe'go gra David Leon, który wcześniej pojawił się m.in. w filmie "Rock'n'Rolla" Guya Ritchiego.

ODCINKI

Vera 5
Vera 5 odc. 1
Vera 5 odc. 2
Vera 5 odc. 4
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.