Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Vera: Dziewczynka z plakatu

Vera: Dziewczynka z plakatu

Vera s. 3 ep. 2: Poster Child
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 100 min.
reżyseria: Paul Cotter
obsada: Brenda Blethyn, David Leon, Paul Ritter
Premiera w Ale kino+: 11.05.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 82 miejsce w rankingu
Vera: Dziewczynka z plakatu
© Copyright ITV plc (ITV Global Entertainment Ltd)

Kto zamordował z zimną krwią młodą kobietę? Rozwiązania sprawy podejmie się niezawodna Vera Stanhope.

Vera Stanhope bada sprawę brutalnego morderstwa młodej fizjoterapeutki, Lizzie Faulkner. Wkrótce pani detektyw odkrywa, że za zabójstwem stoi zagmatwana historia zdrady, winy i potrzeby odkupienia. Vera musi działać szybko, aby uniknąć kolejnej tragedii. Tymczasem śledztwo nieoczekiwanie sprawi, że pracujący z Verą Joe będzie musiał się zmierzyć z demonami własnej przeszłości.

O SERIALU
Detektyw Vera Stanhope w niczym nie przypomina uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. W jej kuchni piętrzy się góra nieumytych naczyń, na blacie stoi butelka zepsutego mleka, a w salonie straszy zakurzony, wypchany ptak. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do swojego stroju. Chaos w życiu prywatnym nie przeszkadza jej jednak być znakomitą, skupioną na pracy detektyw.

Serial powstał na motywach bestsellerowych powieści Ann Cleeves, laureatki m.in. "Złotego Sztyletu" - prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej, przyznawanej przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej (Crime Writers' Association, CWA). Jej książki zostały przetłumaczone na 13 języków i wydawane są w 23 krajach, w tym również w Polsce.

W Verę wciela się brytyjska aktorka Brenda Blethyn, znana z roli w "Sekretach i kłamstwach" (1996) Mike'a Leigh, która przyniosła jej m.in. nominację do Oscara®, nagrodę BAFTA i nagrodę aktorską w Cannes. Do innych znaczących filmów w jej karierze należą: "O mały głos" Marka Hermana (kolejna nominacja do Oscara) "Duma i uprzedzenie" oraz "Pokuta" - oba w reżyserii Joe Wrighta.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Vera 3
Vera: Zamki na piasku
Vera: Złota młodzież
Vera: Syn marnotrawny
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...