Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Vera: Syn marnotrawny

Vera: Syn marnotrawny

Vera s. 3 ep. 4: Prodigal Son
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 100 min.
reżyseria: Thaddeus O'Sullivan
obsada: Brenda Blethyn, David Leon, Paul Ritter
Premiera w Ale kino+: 25.05.2014 r.
343
Vera: Syn marnotrawny
© Copyright ITV plc (ITV Global Entertainment Ltd)

Kim jest ofiara nocnej bijatyki przed klubem w Newcastle? Jakie tajemnice skrywa przeszłość? Czwarty i ostatni odcinek trzeciego sezonu serialu kryminalnego "Vera".

Przed klubem nocnym w Newcastle doszło do śmiertelnej bójki. Od ciosu nożem zginął były urzędnik, John Warnock. Jedynymi wskazówkami, które mogłyby pomóc w śledztwie, jest puste mieszkanie ofiary oraz niezarejestrowany samochód, w którym ukrytych było 6 tysięcy funtów. Vera musi prześledzić ostatnie poczynania Warnocka, aby odkryć prawdę czającą się za siecią kłamstw, które narastały przez ostatnich 25 lat.

O SERIALU
Detektyw Vera Stanhope w niczym nie przypomina uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. W jej kuchni piętrzy się góra nieumytych naczyń, na blacie stoi butelka zepsutego mleka, a w salonie straszy zakurzony, wypchany ptak. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do swojego stroju. Chaos w życiu prywatnym nie przeszkadza jej jednak być znakomitą, skupioną na pracy detektyw.

Serial powstał na motywach bestsellerowych powieści Ann Cleeves, laureatki m.in. "Złotego Sztyletu" - prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej, przyznawanej przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej (Crime Writers' Association, CWA). Jej książki zostały przetłumaczone na 13 języków i wydawane są w 23 krajach, w tym również w Polsce.

W Verę wciela się brytyjska aktorka Brenda Blethyn, znana z roli w "Sekretach i kłamstwach" (1996) Mike'a Leigh, która przyniosła jej m.in. nominację do Oscara®, nagrodę BAFTA i nagrodę aktorską w Cannes. Do innych znaczących filmów w jej karierze należą: "O mały głos" Marka Hermana (kolejna nominacja do Oscara) "Duma i uprzedzenie" oraz "Pokuta" - oba w reżyserii Joe Wrighta.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Vera 3
Vera: Zamki na piasku
Vera: Dziewczynka z plakatu
Vera: Złota młodzież
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...