Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Vera: Złota młodzież

Vera: Złota młodzież

Vera s. 3 ep. 3: Young Gods
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 100 min.
reżyseria: Dusan Lazarevic
obsada: Brenda Blethyn, David Leon, Paul Ritter
Premiera w Ale kino+: 18.05.2014 r.
5.00
343
10 głosy | 25 miejsce w rankingu
Vera: Złota młodzież
© Copyright ITV plc (ITV Global Entertainment Ltd)

Dlaczego młody chłopak podpalił się i skoczył do jeziora? Zagadkę rozwiąże detektyw Vera Stanhope.

Dochodzi do makabrycznego samobójstwa - młody chłopak, niejaki Gideon Frane, podpala się i skacze do jeziora, gdzie tonie. Śledztwo wykazuje jednak, ze przed śmiercią został otruty - trucizna doprowadziła go do szaleństwa, w wyniku którego dokonał samospalenia. Wkrótce detektyw Vera Stanhope dociera do listu "Będziesz smażył się w piekle", który przed śmiercią dostał Gideon. Czy wiadomość ta ma coś wspólnego z otruciem chłopaka?

O SERIALU
Detektyw Vera Stanhope w niczym nie przypomina uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. W jej kuchni piętrzy się góra nieumytych naczyń, na blacie stoi butelka zepsutego mleka, a w salonie straszy zakurzony, wypchany ptak. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do swojego stroju. Chaos w życiu prywatnym nie przeszkadza jej jednak być znakomitą, skupioną na pracy detektyw.

Serial powstał na motywach bestsellerowych powieści Ann Cleeves, laureatki m.in. "Złotego Sztyletu" - prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej, przyznawanej przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej (Crime Writers' Association, CWA). Jej książki zostały przetłumaczone na 13 języków i wydawane są w 23 krajach, w tym również w Polsce.

W Verę wciela się brytyjska aktorka Brenda Blethyn, znana z roli w "Sekretach i kłamstwach" (1996) Mike'a Leigh, która przyniosła jej m.in. nominację do Oscara®, nagrodę BAFTA i nagrodę aktorską w Cannes. Do innych znaczących filmów w jej karierze należą: "O mały głos" Marka Hermana (kolejna nominacja do Oscara) "Duma i uprzedzenie" oraz "Pokuta" - oba w reżyserii Joe Wrighta.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Vera 3
Vera: Zamki na piasku
Vera: Dziewczynka z plakatu
Vera: Syn marnotrawny
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...