Ale kino+
alekino+
Film. Victoria

Victoria


kryminał, Niemcy, 2015, 150 min.
reżyseria: Sebastian Schipper
obsada: Franz Rogowski, Frederick Lau, Laia Costa
Premiera w Ale kino+: 24.01.2017 r.
5.00
343
5 głosy | 44 miejsce w rankingu
Victoria

Zachwycający formalnie, nagrodzony Srebrym Niedźwiedziem i wyróżniony Nagrodą Specjalną na MFF w Berlinie w 2015 roku thriller niemieckiego reżysera Sebastiana Schippera ("Kiedyś w sierpniu", "Mój przyjaciel"). W jednej z głównych ról znany z filmów "Fala" oraz "Krwawa hrabina" niemiecki aktor Frederick Lau.

Akcja filmu rozpoczyna się w klubie, gdzie bawi się tytułowa Victoria (Laia Costa). Po opuszczeniu imprezy dziewczyna poznaje na ulicy trzech rodowitych berlińczyków. Młodzi ludzie świetnie się ze sobą dogadują, a pomiędzy dziewczyną i wygadanym Sonne (Frederick Lau) zaczyna iskrzyć. Chłopcy obiecują pokazać dziewczynie najlepsze miejsca w stolicy Niemiec. Sprawy nieco się komplikują, kiedy okazuje się, że jeden z nowopoznanych przewodników opuścił właśnie mury więzienia i ma do odrobienia dług wdzięczności wobec gangstera Andiego (Andre Hennicke). Spotkanie z przestępcą będzie miało dla młodych ludzi tragiczne konsekwencje...

Nakręcony w czasie rzeczywistym, w jednym, ponaddwugodzinnym ujęciu film Sebastiana Schippera to niezwykle trudny, ale udany eksperyment. Pozbawiony cięć montażowych obraz trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, dając widzowi wrażenie uczestnictwa w przedstawionych na ekranie wydarzeniach. Atutem filmu jest również doskonale dobrana obsada. Grająca tytułową Victorię Hiszpanka Laia Costa ("Palmy w śniegu"), znakomicie poradziła sobie z tym niełatwym aktorskim zadaniem. Jej bohaterka przechodzi dogłębną przemianę i szybki kurs dorosłości, a robi to w sposób niezwykle przekonujący. Kroku dotrzymuje jej grający Sonnego Frederick Lau, którego widzowie oglądać mogli wcześniej w filmach "Krwawa hrabina" oraz "Fala".
SERIALE

Intruz 2

Yoann Peeters powraca, aby wyjaśnić sprawę zbrodni w Ardenach.


Platforma 45

Tajemnica wypadku do jakiego doszło na platformie wiertniczej na Morzu Północnym.


Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw.


Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego szwedzkiego kryminologa.