Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. VINCE NIEPOKONANY

VINCE NIEPOKONANY

Invincible
film biograficzny, USA, 2006, 108 min.
reżyseria: Ericson Core
obsada: Elizabeth Banks, Greg Kinnear, Kevin Conway, Kirk Acevedo, Mark Wahlberg
Premiera w Ale kino+: 17.07.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 461 miejsce w rankingu
VINCE NIEPOKONANY

Oparta na prawdziwej historii opowieść o nauczycielu, który wykorzystał swoją szansę i stał się gwiazdą drużyny footballowej Philadelphia Eagles.

Filadelfia, 1976 rok. 30-letni Vince Papale (Mark Wahlberg) pracuje jako nauczyciel, a żeby związać koniec z końcem, dorabia jako barman. Wolny czas spędza na boisku grając z kilkoma kumplami w football. Pewnego dnia nowy trener Philadelphia Eagles, Dick Vermeil (Greg Kinnear), ogłasza trening otwarty, podczas którego chce przyjrzeć się nowym talentom. Nikt poza Vince'em nie traktuje tej szansy poważnie. Ten jednak organizuje drużynę i wychodzi na murawę boiska Eagles. Zostaje wyłoniony przez trenera Vermeila i staje się jednym z zawodników, a jego największe, szalone marzenie powoli zaczyna się ziszczać.

Oparty na prawdziwej historii "Vince niepokonany" to reżyserski debiut operatora ERICSONA CORE'A, autora zdjęć do takich filmów, jak "Show" (1995) czy "Szybcy i wściekli" (2001). Core już jako dziecko fascynował się legendą Vince'a Papale'a, który rzeczywiście przez trzy sezony był zawodnikiem Philadelphia Eagles. Kiedy w 1976 roku dołączył do drużyny prowadzonej przez trenera Dicka Vermeila (Papale miał wówczas 30 lat), stał się najmłodszym nowicjuszem w historii ligi - w dodatku nie mającym za sobą sportowych doświadczeń z college'u. Grający trenera Greg Kinnear starannie przygotowywał się do roli, spędził też dużo czasu z prawdziwym Vermeilem podczas jego ostatniego sezonu trenerskiego w Kansas City Chiefs. W samego Papale'a wcielił się Mark Wahlberg, kiedyś znany jako Marky Mark, dziś ceniony jako aktor. Historia kariery Wahlberga jest zresztą równie zaskakująca, jak droga zawodowa Vince'a. Aktor urodził się w biednej, wielodzietnej rodzinie; jako 16-latek trafił do więzienia za pobicie dwóch Wietnamczyków. Jako Marky Mark próbował robić karierę muzyczną - jego starszy brat Donnie, członek zespołu New Kids On The Block, za własne pieniądze wydał jego pierwszą hip-hopową płytę. Na fali muzycznego sukcesu Markiem zainteresował się sam Calvin Klein i zaprosił go do słynnej sesji reklamującej męską bieliznę. Kolejny album Wahlberga odniósł jednak komercyjną klęskę, a muzyczna kariera zaczęła chylić się ku upadkowi. Wtedy odkryło go kino - przede wszystkim dzięki znakomitej roli w "Boogie Nights".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...