Ale kino+
alekino+
Film. W CIENIU AIDS A ORKIESTRA GRAŁA DALEJ

W CIENIU AIDS A ORKIESTRA GRAŁA DALEJ

And the Band Played On
dramat, USA, 1993, 141 min.
reżyseria: Roger Spottiswoode
obsada: Alan Alda, Matthew Modine, Nathalie Baye, Patrick Bauchau, Phil Collins
Premiera w Ale kino+: 1.12.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 38 miejsce w rankingu

Historia AIDS od jej pojawienia się w 1976 roku do lat 90-tych. To historia tragedii, gier politycznych, uprzedzeń, odwagi i daremności.

To straszna historia. Głównym bohaterem tego filmu jest doktor Don Francis (M.Modine), który wraz ze swoimi współpracownikami próbuje odkryć przyczynę śmierci mężczyzn ze środowiska homoseksualistów. Początkowo myślano, ze powodem zgonów jest tak zwany mięsak Kaposiego, rodzaj raka skóry, ale dziwny jest fakt, że jak dotąd nikt nigdy nie umarł na tę chorobę, a teraz zaczynają na nią umierać tylko geje. Grupa doktora Francis, badając osoby z objawami nowego schorzenia, krok po kroku zbiera informacje i fakty na jego temat. To co odkrywają jest tak przerażające, że wielu ludzi nie chce tego słuchać.

Głośny film, który otrzymał liczne nagrody między innymi Emmy w 1994 roku i Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Montrealu w 1993 roku.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...