Ale kino+
alekino+
Film. W CIENIU AIDS A ORKIESTRA GRAŁA DALEJ

W CIENIU AIDS A ORKIESTRA GRAŁA DALEJ

And the Band Played On
dramat, USA, 1993, 141 min.
reżyseria: Roger Spottiswoode
obsada: Alan Alda, Matthew Modine, Nathalie Baye, Patrick Bauchau, Phil Collins
Premiera w Ale kino+: 1.12.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 38 miejsce w rankingu

Historia AIDS od jej pojawienia się w 1976 roku do lat 90-tych. To historia tragedii, gier politycznych, uprzedzeń, odwagi i daremności.

To straszna historia. Głównym bohaterem tego filmu jest doktor Don Francis (M.Modine), który wraz ze swoimi współpracownikami próbuje odkryć przyczynę śmierci mężczyzn ze środowiska homoseksualistów. Początkowo myślano, ze powodem zgonów jest tak zwany mięsak Kaposiego, rodzaj raka skóry, ale dziwny jest fakt, że jak dotąd nikt nigdy nie umarł na tę chorobę, a teraz zaczynają na nią umierać tylko geje. Grupa doktora Francis, badając osoby z objawami nowego schorzenia, krok po kroku zbiera informacje i fakty na jego temat. To co odkrywają jest tak przerażające, że wielu ludzi nie chce tego słuchać.

Głośny film, który otrzymał liczne nagrody między innymi Emmy w 1994 roku i Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Montrealu w 1993 roku.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...