Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. W kręgu zbrodni odc. 2

W kręgu zbrodni odc. 2

The Bletchley Circle s. 1, ep. 2: Cracking a Killer's Code: Part 2
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2012, 45 min.
reżyseria: Andy De Emmony
obsada: Anna Maxwell Martin, Julie Graham, Rachael Stirling, Sophie Rundle
Premiera w Ale kino+: 8.04.2015 r.
343
W kręgu zbrodni odc. 2

Susan, Millie, Lucy i Jean są coraz bliżej namierzenia seryjnego mordercy, który z zimną krwią zabił pięć kobiet. Na liście podejrzanych znajdują się zaledwie trzy nazwiska. Jednakże szokujące odkrycie każe im zweryfikować przypuszczenia.

Po pogrzebie ostatniej z ofiar Susan, Millie, Lucy i Jean zbierają się w domu Jean, gdzie w pomieszczeniu za biblioteczką mają swój pokój do pracy nad śledztwem. Wszystkie są przekonane o tym, że mordercą jest strażnik albo konduktor, który pracuje na linii St. Pancras - Barking. Na liście podejrzanych znajdują się już tylko trzy nazwiska, ale bez tzw. analiz wektorowych (żmudny proces, którego używały w Bletchley Park) nie będą w stanie wytypować tego najważniejszego nazwiska - mordercy. Ponieważ policja apeluje o pomoc, a do kolejnego uderzenia zabójcy zostało zaledwie kilka dni, przyjaciółki decydują, że Susan powinna ponownie pójść do inspektora Wainwrighta i zaprezentować mu wyniki ich śledztwa. Ponieważ Wainwright jest na spotkaniu, Susan przedstawia teorię detektywowi Comptonowi - ten niestety nie jest zainteresowany, potrzebuje twardych dowodów. Susan nalega, podając mu trzy nazwiska, jednak obawia się, że Compton nawet nie przesłucha mężczyzn. Przyjaciółki zdają sobie sprawę, że wszystko zależy od nich - przed nimi trz dni ciężkiej pracy, aby zapobiec uderzeniu na kolejną, szóstą już ofiarę. Rozpoczynają analizy wektorowe, a ich uwagę zwraca pewien bardzo znaczący szczegół...

Na pomysł nakręcenia kryminału, w którego centrum stałyby bohaterki wojenne, wpadli producent Jake Lushington i scenarzysta Guy Burt. To były inteligentne kobiety, które podczas wojny były bardzo docenianie. Ale kiedy wojna się skończyła musiały wrócić do swoich tradycyjnych zajęć. I nikomu nie mogły pochwalić się swoimi dokonaniami, gdyż pracownicy Bletchley Park podpisywali tzw. Official Secrets Act. Musieli zachować całkowitą dyskrecję - mówił Jake Lushington.

"W kręgu zbrodni" klimatem przypomina "Endeavour" - inną znakomitą brytyjską produkcję znaną z anteny Ale kino+. Serial oprócz wciągającej i zawiłej intrygi kryminalnej prezentuje ówczesne tło społeczne, czyli świat, który "należał" do mężczyzn.

W głównych występują: dwukrotna laureatka BAFTY Anna Maxwell Martin (Bleak House), Sophie Rundle (Peaky Blinders), Rachael Stirling (Women in Love, seriale: Poirot, Panna Marple) oraz Julie Graham (Morderstwa w Midsomer). Zdjęcia były kręcone m.in. w prawdziwym Bletchley Park w Buckinghamshire. To tam podczas II wojny światowej pracowali brytyjscy kryptoanalitycy, w tym Alan Turing, w którego wcielił się Benedict Cumberbatch w "Grze tajemnic".

ODCINKI

W kręgu zbrodni
W kręgu zbrodni odc. 1
W kręgu zbrodni odc. 3
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...