Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. W kręgu zbrodni odc. 3

W kręgu zbrodni odc. 3

The Bletchley Circle s. 1, ep. 3: Cracking a Killer's Code: Part 3
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2012, 45 min.
reżyseria: Andy De Emmony
obsada: Anna Maxwell Martin, Julie Graham, Rachael Stirling, Sophie Rundle
Premiera w Ale kino+: 8.04.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 78 miejsce w rankingu
W kręgu zbrodni odc. 3

Susan i jej przyjaciółki wytypowały mordercę i są gotowe na konfrontację. Jednak im bardziej zbliżają się do rozwiązania zagadki, tym bardziej narażają się na śmiertelne niebezpieczeństwo...

Bohaterki naradzają się, co zrobić, skoro już znają tożsamość mordercy. Chcą się z nim spotkać, jednak wiedzą, że łatwo można go spłoszyć. Poza tym jest on wyjątkowo niebezpiecznym zbrodniarzem. W końcu układają plan działania. Czy przebiegnie on zgodnie z ich założeniami?

Na pomysł nakręcenia kryminału, w którego centrum stałyby bohaterki wojenne, wpadli producent Jake Lushington i scenarzysta Guy Burt. To były inteligentne kobiety, które podczas wojny były bardzo docenianie. Ale kiedy wojna się skończyła musiały wrócić do swoich tradycyjnych zajęć. I nikomu nie mogły pochwalić się swoimi dokonaniami, gdyż pracownicy Bletchley Park podpisywali tzw. Official Secrets Act. Musieli zachować całkowitą dyskrecję - mówił Jake Lushington.

"W kręgu zbrodni" klimatem przypomina "Endeavour" - inną znakomitą brytyjską produkcję znaną z anteny Ale kino+. Serial oprócz wciągającej i zawiłej intrygi kryminalnej prezentuje ówczesne tło społeczne, czyli świat, który "należał" do mężczyzn.

W głównych występują: dwukrotna laureatka BAFTY Anna Maxwell Martin (Bleak House), Sophie Rundle (Peaky Blinders), Rachael Stirling (Women in Love, seriale: Poirot, Panna Marple) oraz Julie Graham (Morderstwa w Midsomer). Zdjęcia były kręcone m.in. w prawdziwym Bletchley Park w Buckinghamshire. To tam podczas II wojny światowej pracowali brytyjscy kryptoanalitycy, w tym Alan Turing, w którego wcielił się Benedict Cumberbatch w "Grze tajemnic".

ODCINKI

W kręgu zbrodni
W kręgu zbrodni odc. 1
W kręgu zbrodni odc. 2
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...