Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. W objęciach węża

W objęciach węża

El abrazo de la serpiente
dramat, Kolumbia, 2015, 115 min.
reżyseria: Ciro Guerra
obsada: Antonio Bolivar, Brionne Davis, Jan Bijvoet, Nilbio Torres
Premiera w Ale kino+: 29.02.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 34 miejsce w rankingu
W objęciach węża

"W objęciach węża" to niezwykła, czarno-biała opowieść o podróży do serca Amazonii. Obraz walczy w tym roku o Oscara® w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", a na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes podbił serca jurorów zdobywając Grand Prix Art Cinema Award.

Ale kino+ pokaże film jako pierwsza telewizja w Polsce, zaledwie 3 miesiące po jego kinowej premierze. Przed emisją - specjalne wydanie magazynu "Kino Mówi", a w nim rozmowa na temat znaczenia czarno-białej fotografii we współczesnym kinie.

"W objęciach węża" to film kolumbijskiego reżysera Ciro Guerry przywołujący skojarzenia z "Jądrem ciemności" Josepha Conrada, czy jego luźną adaptacją - "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. To opowieść o pełnej tajemnic i niebezpieczeństw wyprawie w głąb serca amazońskiej dżungli, którą odbywają szaman Karamate i dwóch białych naukowców. Poszukują oni Yakruny - rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby. Ich wyprawa trwa 40 lat i zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności, jakim stała się rzeczywistość kolonizowanej Amazonii. O filmie tak napisała w recenzji dla Newsweeka (nr 46/2015) Karolina Pasternak: Amazońskie lasy nazywa się zielonymi płucami świata. Kolumbijczyka Ciro Guerrę zainteresował moment, w którym te płuca dopadł śmiertelny rak. Pokazuje amazońskiego szamana i białego uczonego, którzy brnąc w głąb dżungli w poszukiwaniu leczniczej yakurny, co rusz odkrywają rakowe komórki: pociętą korę drzew kauczukowych czy okaleczonego tubylca z bliznami po chłostach, który błaga wędrowców o śmierć, byleby tylko nie wracać na niewolniczą plantację. Im głębiej w jądro ciemności, tym straszniejsza jest rzeczywistość kolonizowanej Amazonii. (...) Podbój Amazonii jest nieodwracalny i posępny. Nie ma tu mowy o nęceniu widza tropikalnymi pocztówkami, Guerra decyduje się na czarno-białe zdjęcia.

Film powstał na podstawie dzienników podróży przez kolumbijską Amazonię, napisanych przez Niemca Theodora Kocha-Grunberga i Amerykanina Richarda Evansa Schultasa.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...