Ale kino+
alekino+
Film. W pogoni za sławą

W pogoni za sławą

Delirious
komedia, USA, 2006, 107 min.
reżyseria: Tom DiCillo
obsada: Alison Lohman, Gina Gershon, Michael Pitt, Steve Buscemi
Premiera w Ale kino+: 16.02.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 71 miejsce w rankingu
W pogoni za sławą
1
2

W nagrodzonym za scenariusz i reżyserię na festiwalu w San Sebastián "W pogoni za sławą" reżyser Tom DiCillo przygląda się światu celebrytów. W roli cynicznego fotografa występuje Steve Buscemi.

Paparazzo Les Galantine (Steve Buscemi) nieustannie poluje na zdjęcie, które pozwoli mu zaistnieć w show-biznesie. Pewnego dnia poznaje Toby'ego (Michael Pitt), bezdomnego chłopaka marzącego o aktorskiej karierze. W zamian za miejsce do spania Toby zostaje asystentem fotografa, który uczy go tajników rzemiosła. Niedługo potem Toby poznaje przypadkowo słynną piosenkarkę, K'Harmę Leeds (Alison Lohman). Dziewczyna zaprasza go na imprezę. Les w znajomości swojego asystenta z gwiazdą muzyki widzi szansę na zrobienie wymarzonych zdjęć. Udaje się wraz z nim na przyjęcie, gdzie wbrew wcześniejszym ustaleniom celuje obiektywem w bawiące się sławy. Nazajutrz, zauroczony K'Harmą, z poczuciem żalu do przyjaciela, Toby wyprowadza się z jego mieszkania. Zazdrosny Les poczytuje jego zachowanie za niewdzięczność i chce się zemścić.

Ekstrawaganckie życie gwiazd to temat wnikliwych obserwacji filmowców co najmniej od czasu "Słodkiego życia" Federica Felliniego. Od nazwiska jednego z bohaterów filmu włoskiego mistrza pochodzi zresztą termin paparazzi, ukuty na określenie żądnych sensacji, natrętnych fotografów prasowych. Mechanizm wzajemnej zależności gwiazd i podążających ich śladem reporterów stał się tematem filmu TOMA DICILLO. W roli cynicznego fotografa, na każdym kroku podkreślającego, że nie jest paparazzo a "licencjonowanym profesjonalistą", reżyser obsadził Steve'a Buscemiego, z którym współpracował wcześniej m.in. na planie swojego filmu "Filmowy zawrót głowy" (1995).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...