Ale kino+
alekino+
Film. W zawieszeniu

W zawieszeniu

Disengagement
dramat, Francja/Niemcy/Szwajcaria/Włochy/Izrael, 2007, 108 min.
reżyseria: Amos Gitai
obsada: Dana Ivgy, Juliette Binoche, Liron Levo
Premiera w Ale kino+: 16.01.2013 r.
4.00
343
4 głosy | 132 miejsce w rankingu
W zawieszeniu

Mieszkająca we Francji Ana po latach wraca do rodzinnego Izraela i staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń w Strefie Gazy.

Uli (Liron Levo), izraelski policjant, udaje się do francuskiego miasta Awinion na pogrzeb swojego adopcyjnego ojca. Na miejscu spotyka się z Aną (Juliette Binoche), przybraną siostrą, z którą łączą go dość specyficzne stosunki. Rodzeństwo wspólnie udaje się na odczytanie testamentu ojca. Wola zmarłego okazuje się zaskakująca. Większość majątku trafia w ręce Dany (Dana Ivgy), porzuconej w dzieciństwie córki Any. Młoda kobieta mieszka obecnie w Strefie Gazy, gdzie pracuje jako nauczycielka. By móc skorzystać ze swojej części spadku Ana zmuszona jest udać się z Uli do Izraela i odnowić stosunki z córką. Na miejscu staje się świadkiem tragicznych wydarzeń sierpnia 2005 roku, kiedy to izraelska armia odcięła Strefę Gazy od terytorium Izraela.

Film jest dziełem izraelskiego reżysera AMOSA GITAI. Choć z wykształcenia jest architektem, całe swoje życie poświęcił kręceniu filmów i dokumentów o Środkowym Wschodzie. Po okresie tułaczki po różnych krajach świata, w latach 90. powrócił do rodzinnego Izraela. Tam nakręcił obrazy, który przyniosły mu największe uznanie - m.in.: "Kadosh" (1999), "Kippur" (2000) i "Kedma" (2002). "W zawieszeniu" jest niejako zakończeniem trylogii, w skład której wchodzą filmy "Free Zone" (2005) i "Promised Land" (2004). Wszystkie trzy podejmują temat dramatycznej sytuacji w Strefie Gazy i tragedii mieszkającej tam ludności.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...