Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WALLANDER: DUCH

WALLANDER: DUCH

Wallander - Valnaden
serial kryminalny, Szwecja, 2010, 89 min.
reżyseria: Mikael Marcimain
obsada: Krister Henriksson, Lena Endre, Mats Bergman, Sverrir Gudnason
Premiera w Ale kino+: 2.05.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 123 miejsce w rankingu
WALLANDER: DUCH

Pierwszy z czterech najnowszych odcinków serii szwedzkiej o przygodach Kurta Wallandera. W tym epizodzie komisarz musi rozwiązać sprawę zagadkowego wybuchu w domku letniskowym.

W spokojny letni wieczór dochodzi do tragedii - wybucha domek stojący na wybrzeżu. Na miejsce tragedii przybywa wraz ze współpracownikami komisarz Kurt Wallander. Z domu pozostały szczątki, ogień strawił prawie wszystko. Wkrótce detektywi odkrywają zwęglone zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że nastapiła eksplozja gazu. Wallandera niepokoi jednak odkrycie, że drzwi wejściowe były od zewnątrz zaryglowane deską. Czyżby wybuch był sprytnie zaplanowanym morderstwem? Kto uciepriał w wyniku eksplozji? Wallander stoi przed kolejnym zawiłym śledztwem.

Wśród ekranizacji książek o przygodach komisarza Kurta Wallandera wyjątkowe miejsce zajmuje wyprodukowany w Szwecji telewizyjny cykl, emitowany od 2005 roku. W produkcję zaangażował się sam Henning Mankell, który jest również autorem większości scenariuszy odcinków serii. Każda część tego cyklu to w istocie autonomiczny film telewizyjny. Akcja rozgrywa się w świecie dobrze znanym z powieści, ale na potrzeby serialu Mankell stworzył zupełnie nowe, oryginalne fabuły. Grający główną rolę Krister Henriksson wydaje się idealnym odtwórcą postaci detektywa - jest perfekcyjnie wiarogodny jako człowiek z przeszłością, w którym znużenie walczy z niezgodą na zło. Szwedzki serial ma mroczne skandynawskie dotknięcie, bez którego nie sposób wyobrazić sobie ekranizacji przygód policjanta Ystad.

ODCINKI

WALLANDER: ZEMSTA
Wallander
WALLANDER: WINA
WALLANDER: KURIER
WALLANDER: ZŁODZIEJ
WALLANDER: WIOLONCZELISTKA
WALLANDER: PASTOR
WALLANDER: PRZECIEK
WALLANDER: SNAJPER
WALLANDER: ANIOŁ ŚMIERCI
WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ
WALLANDER: DZIEDZICTWO
WALLANDER: HARACZ
WALLANDER: ŚWIADEK
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...