Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WALLANDER: HARACZ

WALLANDER: HARACZ

Wallander - Indrivaren, Season 2, ep. 12
serial kryminalny, Szwecja, 2010, 90 min.
reżyseria: Kathrine Windfeld
obsada: Emil Forserius, Krister Henriksson, Lena Endre, Mats Bergman
Premiera w Ale kino+: 16.05.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 196 miejsce w rankingu
WALLANDER: HARACZ

W odcinku "Haracz" komisarz Kurt Wallander prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety. Epizod ten widzowie zobaczą przed jego szwedzką premierą.

W swoim mieszkaniu zostaje znaleziona martwa młoda kobieta, niejaka Theresa Pettersson. Komisarz Kurt Wallander szybko stwierdza, że zginęła od silnego ciosu - mógł go zadać włamywacz, którego nakryła we własnym mieszkaniu. Podejrzenia padają również na jej byłego chłopaka, Fabiana, z którym rozstała się na miesiąc przed śmiercią. Mężczyzna był uzależniony od hazardu, wszędzie miał długi, które spłacała Theresa.

Polska premiera trzeciego z czterech najnowszych odcinków szwedzkiej serii o przygodach komisarza Kurta Wallandera. W produkcję zaangażował się sam Henning Mankell, pisarz, który wymyślił postać Kurta Wallandera. Na potrzeby serialu Mankell stworzył zupełnie nowe, oryginalne fabuły. To również on wybrał na odtwórcę detektywa szwedzkiego aktora Kristera Henrikssona. W sugestywny sposób ukazał Wallandera jako człowieka walczącego z przestępcami, który mimo wieloletniego zawodowego doświadczenia nie potrafi przyzwyczaić się do zła i okrucieństwa kryjących się za fasadą dostatniej szwedzkiej codzienności. Kreacja Kristera Henrikssona jest szczególnie ceniona przez wielbicieli kryminałów Mankella.

ODCINKI

WALLANDER: ZEMSTA
Wallander
WALLANDER: WINA
WALLANDER: KURIER
WALLANDER: ZŁODZIEJ
WALLANDER: WIOLONCZELISTKA
WALLANDER: PASTOR
WALLANDER: PRZECIEK
WALLANDER: SNAJPER
WALLANDER: ANIOŁ ŚMIERCI
WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ
WALLANDER: DUCH
WALLANDER: DZIEDZICTWO
WALLANDER: ŚWIADEK
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...