Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ

WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ

Wallander: The Man, Who Smiled
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2010, 88 min.
reżyseria: Andy Wilson
obsada: David Sibley, David Warner, Kenneth Branagh
Premiera w Ale kino+: 18.04.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 509 miejsce w rankingu
WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ

Drugi odcinkek brytyjskiego serialu o detektywie Kurcie Wallanderze z Kennethem Branaghem w roli tytułowej. Detektyw prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczego wypadku ojca swojego przyjaciela.

Prowadząc śledztwo w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa i wywołanej tą zbrodnią fali rasistowskich ataków (odcinek "Morderca bez twarzy"), Kurt Wallander musiał użyć broni. Strzał był śmiertelny, detektyw zabił członka neofaszystowskiej bojówki. Działał w obronie własnej, ale i tak jest zdruzgotany i niezdolny do dalszej pracy, a widok pistoletu wywołuje w nim odrazę. Detektyw leczy skołatane nerwy na wsi. Tam odnajduje go przyjaciel z dawnych lat, prawnik Sten Tostensson. Jego ojciec zginął niedawno w tajemniczym wypadku samochodowym. Tostensson jest przekonany, że nie było to zwykłe nieszczęśliwe zdarzenie i prosi Wallandera o pomoc. Detektyw odmawia, tłumacząc, że być może nigdy nie wróci już na służbę. Wkrótce potem Tostensson popełnia samobójstwo. Wstrząśnięty Wallander obwinia się o tę śmierć. Uważa, ze musi spłacić dług wobec przyjaciela, któremu odmówił pomocy. Postanawia rozwikłać zagadkę wypadku jego ojca. W ten sposób policjant, który wciąż nie jest jeszcze w pełni psychicznych sił, trafia na trop wielkiej afery. W jej centrum zdaje się tkwić Jurgen Nordfeldt, bajecznie bogaty przemysłowiec i znany filantrop pomagający biednym dzieciom w Afryce, człowiek o nienagannej opinii. Wallander, który wciąż dręczony jest przez koszmarne wspomnienia, musi stawić czoła potężnej konspiracji, dla której zabicie człowieka jest kwestią czysto techniczną.

Stworzony przez Henninga Mankella Kurt Wallander stał się ikoną współczesnej literatury sensacyjnej. Cykl powieści o przygodach detektywa doczekał się wielu ekranizacji. Za jedną z najlepszych uchodzi wyprodukowany przez BBC cykl filmów telewizyjnych z udziałem Kennetha Branagha, który w 2009 roku dostał nominację do Złotego Globu. Serial, będący jedną z najdroższych produkcji w historii BBC, podbił widzów staranną realizacją i niezwykle sugestywną, gęstą atmosferą. W ciągu ostatnich 15 lat również w Szwecji powstały trzy niezależne adaptacje bestsellerów Mankella, w tym najbardziej ceniony przez fanów serial z Kristerem Henrikssonem w roli głównej.

ODCINKI

WALLANDER: ZEMSTA
Wallander
WALLANDER: WINA
WALLANDER: KURIER
WALLANDER: ZŁODZIEJ
WALLANDER: WIOLONCZELISTKA
WALLANDER: PASTOR
WALLANDER: PRZECIEK
WALLANDER: SNAJPER
WALLANDER: ANIOŁ ŚMIERCI
WALLANDER: DUCH
WALLANDER: DZIEDZICTWO
WALLANDER: HARACZ
WALLANDER: ŚWIADEK
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...