Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wallander: Podpalacz

Wallander: Podpalacz

Mankell's Wallander, Season 3: Mordbrannaren / The Arsonist
serial kryminalny, Szwecja, 2013, 90 min.
reżyseria: Charlotte Brandstrom
obsada: Charlotta Jonsson, Krister Henriksson, Leonard Terfelt
Premiera w Ale kino+: 20.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 87 miejsce w rankingu
Wallander: Podpalacz
© Yellow Bird / Baldur Bragason

Wallander prowadzi śledztwo w sprawie podpalacza. Dowiaduje się też, że cierpi na chorobę Alzheimera.

Po serii badań lekarze diagnozują u Wallandera chorobę Alzheimera. Detektyw nie przyjmuje jednak do wiadomości tej informacji; stara się trzymać ją w tajemnicy tak długo, jak tylko się da, ale jest to coraz trudniejsze. Tymczasem na wolność zostaje wypuszczony podpalacz. Mężczyzna jest niemile widziany w rodzinnych stronach - tak, że nawet właściciel kiosku nie chce mu sprzedać papierosów. Tej samej nocy kiosk zostaje podpalony. Śledztwo prowadzi Wallander, który nie umie skupić się na szczegółach, mylą mu się wątki. Martinsson zdaje sobie sprawę, że coraz trudniej pracuje mu się z Wallanderem i że nie może już na nim polegać tak, jak dawniej. Tymczasem Kurt postanawia powiedzieć swojej córce, Lindzie, o chorobie.

Stworzony przez Henninga Mankella Kurt Wallander to jeden z najbardziej wyrazistych bohaterów współczesnego kryminału. Ma za sobą rozstanie z żoną i próbę samobójczą córki, boryka się z depresją, problemami ze zdrowiem i napadami gniewu. A jednak w Szwecji trudno byłoby znaleźć lepszego śledczego. Bestsellerowy cykl książek Mankella doczekał się wielu ekranizacji i kontynuacji. Za jedną z najlepszych uchodzi seria szwedzkich filmów z udziałem Kristera Henrikssona, który jest idealnym odtwórcą postaci detektywa. Serial podbił widzów również niezwykle sugestywną, mroczną atmosferą, tak charakterystyczną dla skandynawskich produkcji.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Wallander 3
Wallander: Niespokojny człowiek
Wallander: Zaginiona
Wallander: Zdrada
Wallander: Strata
Wallander: Smutny ptak
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...