Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WALLANDER: PRZECIEK

WALLANDER: PRZECIEK

Wallander: Läckan
serial kryminalny, Szwecja, 2009, 90 min.
obsada: Krister Henriksson, Lena Endre, Mats Bergman, Sverrir Gudnason
Premiera w Ale kino+: 17.01.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 133 miejsce w rankingu
WALLANDER: PRZECIEK
1
2

W siódmym odcinku serialu Kurt Wallander będzie musiał się zmierzyć z serią zuchwałych rabunków w Ystad. Bandyci atakują konwoje transportujące pieniądze. Ich szybkie i brutalne akcje wyglądają na świetnie zaplanowane, a łupem gangu padają miliony.

Podczas jednego z napadów współpracownicy Wallandera, aspiranci Isabelle i Pontus, znajdują się przypadkowo we właściwym miejscu i czasie. Policjanci ruszają w pogoń, ale pościg kończy się porażką, a Pontus zostaje wzięty przez gangsterów na zakładnika. Tymczasem Wallander trafia na trop, który prowadzi do Svena Adelgrena. To były policjant i stary przyjaciel Kurta Wallandera, teraz pracownik firmy odpowiedzialnej za ochronę zrabowanych transportów gotówki.

Wśród ekranizacji książek o przygodach Wallandera wyjątkowe miejsce zajmuje wyprodukowany w Szwecji telewizyjny cykl, emitowany od 2005 roku. W produkcję zaangażował się sam Henning Mankell, który jest również autorem większości scenariuszy odcinków serii. Każda część tego cyklu to w istocie autonomiczny film telewizyjny. Akcja rozgrywa się w świecie dobrze znanym z powieści, ale na potrzeby serialu Mankell stworzył zupełnie nowe, oryginalne fabuły. Grający główną rolę Krister Henriksson wydaje się idealnym odtwórcą postaci detektywa - jest perfekcyjnie wiarogodny jako człowiek z przeszłością, w którym znużenie walczy z niezgodą na zło. Szwedzki serial ma mroczne skandynawskie dotknięcie, bez którego nie sposób wyobrazić sobie ekranizacji przygód policjanta Ystad.

ODCINKI

WALLANDER: ZEMSTA
Wallander
WALLANDER: WINA
WALLANDER: KURIER
WALLANDER: ZŁODZIEJ
WALLANDER: WIOLONCZELISTKA
WALLANDER: PASTOR
WALLANDER: SNAJPER
WALLANDER: ANIOŁ ŚMIERCI
WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ
WALLANDER: DUCH
WALLANDER: DZIEDZICTWO
WALLANDER: HARACZ
WALLANDER: ŚWIADEK
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...