Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wallander: Strata

Wallander: Strata

Mankell's Wallander, Season 3: Saknaden
serial kryminalny, Szwecja, 2013, 90 min.
reżyseria: Leif Magnusson
obsada: Charlotta Johnson, Krister Henriksson, Leonard Terfelt
Premiera w Ale kino+: 13.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 88 miejsce w rankingu
Wallander: Strata
© Yellow Bird / Baldur Bragason

Wallander angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa młodej kobiety. Ma też coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem.

Niedaleko Ystad zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Prowadzącemu śledztwo Wallanderowi wkrótce udaje się ustalić, że kobieta była prostytutką i pochodziła z Mołdawii. Wpada też na trop działającego w Ystad "fotografa mody", który zwabia do siebie młode dziewczyny a następnie je wykorzystuje. Wallander postanawia odnaleźć rodzinę zamordowanej kobiety, aby dowiedzieć się o niej czegoś więcej, co mogłoby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Jednocześnie detektyw coraz bardziej podupada na zdrowiu, a zaniki pamięci stają się dokuczliwe. Mimo zmartwień kolegów z zespołu, postanawia jednak nadal pracować.

Stworzony przez Henninga Mankella Kurt Wallander to jeden z najbardziej wyrazistych bohaterów współczesnego kryminału. Ma za sobą rozstanie z żoną i próbę samobójczą córki, boryka się z depresją, problemami ze zdrowiem i napadami gniewu. A jednak w Szwecji trudno byłoby znaleźć lepszego śledczego. Bestsellerowy cykl książek Mankella doczekał się wielu ekranizacji i kontynuacji. Za jedną z najlepszych uchodzi seria szwedzkich filmów z udziałem Kristera Henrikssona, który jest idealnym odtwórcą postaci detektywa. Serial podbił widzów również niezwykle sugestywną, mroczną atmosferą, tak charakterystyczną dla skandynawskich produkcji.

W 2010 roku ale kino+ pokazało drugi sezon "Wallandera". Produkcja znalazła się w pierwszej piątce najchętniej oglądanych seriali kryminalnych w ale kino+.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Wallander 3
Wallander: Niespokojny człowiek
Wallander: Zaginiona
Wallander: Zdrada
Wallander: Podpalacz
Wallander: Smutny ptak
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...