Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WALLANDER: ŚWIADEK

WALLANDER: ŚWIADEK

Wallander - Vittnet, Season 2, ep. 13
serial kryminalny, Szwecja, 2010, 90 min
reżyseria: Kathrine Windfeld
obsada: Krister Henriksson, Lena Endre, Mats Bergman, Sverrir Gudnason
Premiera w Ale kino+: 23.05.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 137 miejsce w rankingu
WALLANDER: ŚWIADEK

Ostatni odcinek drugiego sezonu szwedzkiego serialu kryminalnego "Wallander". Epizod ten, podobnie jak poprzedni, polscy widzowie zobaczą jako pierwsi, jeszcze przed premierą w Szwecji.

W Ystad zostaje zwołana konferencja prasowa na temat nadchodzącej rozprawy sądowej. Sprawa dotyczy handlu ludźmi i zmuszania ich do pracy na terenie Szwecji. Oskarżonym jest niejaki Filip Pasalic, właściciel firmy usługowej, która zatrudniała imigrantów, zmuszając ich do pracy w niewolniczych warunkach. Sprawa jest o tyle głośna, że klientami firmy były znane szwedzkie firmy. Oskarżycielem podczas rozprawy będzie Katarina, przyjaciółka Wallandera. Niedługo po konferencji dochodzi do wypadku - pod samochód Katariny ktoś podłożył bombę. W eksplozji zostaje ranny Wallander.

Wśród ekranizacji książek o przygodach komisarza Kurta Wallandera wyjątkowe miejsce zajmuje wyprodukowany w Szwecji telewizyjny cykl, emitowany od 2005 roku. W produkcję zaangażował się sam Henning Mankell, który jest również autorem większości scenariuszy odcinków serii. Każda część tego cyklu to w istocie autonomiczny film telewizyjny. Akcja rozgrywa się w świecie dobrze znanym z powieści, ale na potrzeby serialu Mankell stworzył zupełnie nowe, oryginalne fabuły. Grający główną rolę Krister Henriksson wydaje się idealnym odtwórcą postaci detektywa - jest perfekcyjnie wiarogodny jako człowiek z przeszłością, w którym znużenie walczy z niezgodą na zło. Szwedzki serial ma mroczne skandynawskie dotknięcie, bez którego nie sposób wyobrazić sobie ekranizacji przygód policjanta Ystad.

ODCINKI

WALLANDER: ZEMSTA
Wallander
WALLANDER: WINA
WALLANDER: KURIER
WALLANDER: ZŁODZIEJ
WALLANDER: WIOLONCZELISTKA
WALLANDER: PASTOR
WALLANDER: PRZECIEK
WALLANDER: SNAJPER
WALLANDER: ANIOŁ ŚMIERCI
WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ
WALLANDER: DUCH
WALLANDER: DZIEDZICTWO
WALLANDER: HARACZ
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...