Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WALLANDER: WIOLONCZELISTKA

WALLANDER: WIOLONCZELISTKA

Wallander: Cellisten
serial kryminalny, Szwecja, 2009, 89 min.
reżyseria: Stephan Apelgren
obsada: Krister Henriksson, Lena Endre, Mats Bergman, Sverrir Gudnason
Premiera w Ale kino+: 3.01.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 131 miejsce w rankingu
WALLANDER: WIOLONCZELISTKA

Piąty odcinek drugiego sezonu szwedzkiej serii o przygodach Kurta Wallandera. Tym razem detektyw prowadzi śledztwo w sprawie zamachu bombowego wymierzonego w rosyjską wiolonczelistkę, która przybyła na występy do Ystad.

Okazuje się, że kobieta jest świadkiem koronnym w procesie przeciw rosyjskiemu gangsterowi. Jest nim syn Leba Munchina, jednego z wielkich bossów rosyjskiej mafii. Policjanci z Ystad muszą zmierzyć się z szefem potężnego międzynarodowego syndykatu przestępczego, znanego z bezlitosnych metod działania. Wallander podejrzewa jednak, że motywacje Leba Munchina są tym razem znacznie głębsze, niż gangsterskie interesy i pieniądze. I to właśnie detektyw z Ystad będzie musiał w końcu stanąć oko w oko ze starzejącym się mafiosem, który szykuje się do swojej ostatniej bitwy i jest gotów sięgnąć w niej po wszelkie możliwe środki.

Wśród ekranizacji książek o przygodach Wallandera wyjątkowe miejsce zajmuje wyprodukowany w Szwecji telewizyjny cykl, emitowany od 2005 roku. W produkcję zaangażował się sam Henning Mankell, który jest również autorem większości scenariuszy odcinków serii. Każda część tego cyklu to w istocie autonomiczny film telewizyjny. Akcja rozgrywa się w świecie dobrze znanym z powieści, ale na potrzeby serialu Mankell stworzył zupełnie nowe, oryginalne fabuły. Grający główną rolę Krister Henriksson wydaje się idealnym odtwórcą postaci detektywa - jest perfekcyjnie wiarogodny jako człowiek z przeszłością, w którym znużenie walczy z niezgodą na zło. Szwedzki serial ma mroczne skandynawskie dotknięcie, bez którego nie sposób wyobrazić sobie ekranizacji przygód policjanta Ystad.

ODCINKI

WALLANDER: ZEMSTA
Wallander
WALLANDER: WINA
WALLANDER: KURIER
WALLANDER: ZŁODZIEJ
WALLANDER: PASTOR
WALLANDER: PRZECIEK
WALLANDER: SNAJPER
WALLANDER: ANIOŁ ŚMIERCI
WALLANDER: MĘŻCZYZNA, KTÓRY SIĘ UŚMIECHAŁ
WALLANDER: DUCH
WALLANDER: DZIEDZICTWO
WALLANDER: HARACZ
WALLANDER: ŚWIADEK
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...